10٪ از مردم آفریقای جنوبی دارای رمزارز هستند

بر اساس گزارش روند پذیرش رمزارزها که توسط پلتفرم Finder برای ماه آگوست 2022 (مرداد-شهریور 1401) ارائه شده است، حدود چهار میلیون نفر یا 10٪ از مردم آفریقای جنوبی دارای رمزارز هستند. بنابر گزارش فایندر، از نظر پذیرش کریپتو، آفریقای جنوبی با این نرخ مالکیت رمزارزها در رتبه هجدهم از بین بیست و شش کشور قرار دارد.

همچنین، طبق این گزارش، نرخ مالکیت 10 درصدی رمزارز آفریقای جنوبی، پنج درصد کمتر از میانگین 15 درصدی جهانی است. در رابطه با رمزارزهایی که در اختیار مردم آفریقای جنوبی هستند، این گزارش می گوید که نیمی از پاسخ دهندگان دارای بیت کوین بوده و در حالی که نیمی دیگر دارای سه آلتکوین دیگر هستند. همانطور که پیش بینی می شود، تقریباً 5 درصد از افراد مورد بررسی در آفریقای جنوبی می‌گویند که مالک بیت‌کوین هستند، 2 درصد می‌گویند که مالک اتریوم، 2 درصد مالک دوج کوین و 1 درصد مالک کاردانو هستند.

مردان در بین صاحبان کریپتو اکثریت هستند
نسبت صاحبان رمزارزها در آفریقای جنوبی که مالک بیت‌ کوین هستند 52% می باشد، این به معنی است که این کشور در رتبه سوم جهانی پس از استرالیا با 60% و غنا با 54% قرار دارد. میانگین جهانی طبق گزارش فایندر، 37٪ است.

از نظر جنسیت، این گزارش نشان داد که از 4 میلیون صاحب رمزارز در آفریقای جنوبی، 65 درصد از این افراد را مردان تشکیل می دهند. در نروژ نیز 74 درصد صاحبان رمزارزها را مردان تشکیل می دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *