۳۰ میلیون دلار سرمایه به سرقت رفته از اکسی اینفینیتی توسط هکرهای کره شمالی با کمک چینالیسیس بازیابی شد

بر اساس اعلام ارین پلانت، مدیر ارشد تحقیقات در Chainalysis، دولت ایالات متحده موفق شده است 30 میلیون دلار پول سرقت شده از بازی Axie Infinity را مصادره کند.

مبلغ فوق تقریباً یک دهم وجوه سرقت شده را نشان می دهد. این مصادره به دلیل همکاری بین سازمان های انتظامی و فعالان صنعت امکان پذیر بود. Chainalysis می گوید که “تکنیک های پیشرفته ردیابی” آن برای ردیابی وجوه دزدیده شده استفاده شده است Ronin، یک زنجیره جانبی توسعه یافته برای بلاک چین اتریوم، با یک حادثه هک ۶۲۵ میلیون دلاری مواجه شد.

در ماه آوریل، دولت ایالات متحده تشخیص داد که گروه لازاروس، یک گروه جرایم سایبری برجسته مرتبط با دولت کره شمالی، پشت این حمله بوده است. Chainalysis تخمین زده است که هکرهای کره شمالی مسئول سرقت رونین از 12000 آدرس کریپتوی مختلف برای پولشویی وجوه دزدیده شده استفاده کرده اند. آنها از پروتکل اخیراً تحریم شده Tornado Cash استفاده کردند تا اتر دزدیده شده را با مجموعه ای از تراکنشها مخلوط کرده و آن را با بیت کوین تعویض کنند. پس از مخلوط کردن بیت کوین، هکرها از سرویسهای مختلفی برای تبدیل رمزارز به پول نقد استفاده می کنند. طبق گزارش Chainalysis، هکرهای کره شمالی در سال جاری تقریباً یک میلیارد دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده اند. این کشور سرکش که یکی از کشورهای جهان با بیشترین میزان تحریم اعمال شده علیه آن می باشد، برای تامین مالی برنامه‌های تسلیحاتی خود به ارزهای دیجیتال به سرقت رفته متکی است. سال گذشته، کره شمالی تقریباً 400 میلیون دلار ارزهای دیجیتال را سرقت کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *