یک شکایت دیگر به مجموعه‌ دادخواست‌ها علیه صرافی کوین بیس اضافه شد

کوین‌بیس (Coinbase) اکنون با نظارت بیشتر قانون‌گذاران مواجه شده و این شرکت هدف شکایت‌های متعددی قرار گرفته است. این صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در سانفرانسیسکو که در حال حاضر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال بررسی است، اکنون با دو ادعای حقوقی دیگر از سوی دو شرکت حقوقی مواجه است.

روز پنجشنبه، شرکت حقوقی Bragar Eagel & Squire مستقر در نیویورک فاش کرد که از کوین‌بیس به دلیل ادعاهای فریبنده در مورد اقدامات تجاری خود شکایت خواهد کرد. Pomerantz LLP نیز ادعایی علیه این صرافی ارائه کرده و می‌گوید که حق دارد برای هر گونه خسارت وارد شده در نتیجه نقض قوانین اوراق بهادار فدرال توسط این صرافی غرامت دریافت کند. این دادخواست برای جبران خسارت شاکیان تشکیل شده است.

در هر دو شکایت، شاکی‌ها ادعا می‌کنند که کوین‌بیس در بازه زمانی ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ (۲۵ فروردین ۱۴۰۰) تا ۲۶ جولای ۲۰۲۲ (۴ مرداد ۱۴۰۱) در رابطه با کسب‌وکار، فعالیت و تلاش‌های مربوط به انطباق این شرکت، اظهارات متقلبانه و فریبنده‌ای انجام داده است. طبق این شکایت‌ها، کوین‌بیس از افشای این موضوع غفلت کرده است که ارزهای دیجیتال مشتریان در سپرده این شرکت نگهداری می‌شود که آن را به بخشی از دارایی‌های ورشکستگی تبدیل می‌کند و در آن مشتریان به عنوان بستانکاران عمومی بدون وثیقه این شرکت تلقی می‌شوند.

علاوه بر این، کوین‌بیس از افشای اینکه به شهروندان ایالات متحده اجازه داد و ستد دارایی‌های دیجیتالی را می‌دهد که -علی‌رغم آگاهی و رضایت آنها- نیاز به ثبت SEC به عنوان اوراق بهادار دارند، خودداری کرده است. به این ترتیب، این شکایت‌ها ادعا می‌کنند که بازنمایی های عمومی کوین‌بیس همیشه و تا حد قابل توجهی، دروغ و فریبنده بوده است.

کوین‌بیس در گذشته در چندین پرونده قضایی و موقعیت های بحث برانگیز شرکت داشته است. این دو شکایت جدید در زمانی مطرح می‌شوند که این شرکت توسط SEC به اتهام معامله اوراق بهادار ثبت نشده مورد بررسی قرار گرفته است. ایشان وحی (Ishan Wahi)، مدیر سابق محصولات جهانی کوین‌بیس، در یک پرونده قضایی جداگانه متهم به معاملات داخلی شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *