کلاه‌برداران ارزهای دیجیتال از ویدیوهای ماسک و دورسی برای سرقت میلیون‌ها دلار استفاده می‌کنند

بر اساس گزارش روز یکشنبه منتشر شده توسط Bleeping Computer، میلیون ها دلار با کمک تاییدیه های جعلی از افرادی مانند ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا و جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیر عامل سابق توییتر، به سرقت رفته است.

ویدئوهای ساختگی و کلاهبرداری‌ که دوبرابر کردن رمزارزها را تبلیغ می‌کنند، در یوتیوب به بازدید ده‌ها هزار نفر رسیده‌اند.

این گزارش می‌گوید که کانال‌های مختلف یوتیوب تلاش می‌کنند قربانیان را با کلیپ‌های ویرایش شده از کنفرانس “The B Word” که سال گذشته برگزار شد، جذب کنند. برخی از کلاهبرداران در اوایل سال جاری توانستند صدها دلار از این طریق به دست آورند.

کاربران ساده لوح به وب‌سایت‌هایی هدایت می‌شوند که آنها را تشویق می‌کنند پول‌های خود را که به سختی به دست آورده‌اند وارد کلاهبرداری‌ های اهدای جوایز کریپتویی کنند. به گفته Bleeping Computer، یکی از کانال های یوتیوب که چنین چیزی را تبلیغ می‌کند، بیش از یک میلیون دنبال کننده دارد.

کلاهبرداران تقریباً هر روز به ایجاد وب‌سایت‌ های جدید ادامه می‌دهند، که متوقف کردن آنها را سخت می‌کند.

کلاهبرداران برای اینکه کلاهبرداری خود را قانونی جلوه دهند، جداول جعلی ایجاد می کنند که ظاهراً نشان می دهد چگونه سایر کاربران توانسته‌اند رمزارزهای خود را با کمک این جوایز دو برابر کنند. در واقع، آنها داده های تصادفی را با کمک کد های ساده جاوا اسکریپت تولید کرده اند.

در سال ۲۰۲۰، برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse)، مدیر عامل ریپل، علیه یوتیوب به دلیل عدم حذف ویدیوهای جعلی با نام او شکایت کرد. یوتیوب ادعا می‌کند که مسئولیتی در قبال موارد منتشر شده توسط اشخاص ثالث در پلتفرم خود ندارد.

ایلان ماسک نیز بارها از کلاهبرداری های رمزارزی که مدام در توییتر ظاهر می شوند شکایت کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *