کشف بزرگ‌ترین مزرعه استخراج رمزارز در تهران

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف بزرگ‌ترین مزرعه استخراج رمزارز کشور بالغ بر ۷۰۰۰ ماینر در غرب تهران حوالی بزرگراه لشگری خبر داد.

سردار حسین رحیمی در تشریح این خبر، بیان داشت:

با تلاش توسط پلیس پیشگیری تهران با همکاری سازمان برق تهران بزرگترین مزرعه استخراج رمز ارز ایران در یک کارخانه متروکه در غرب تهران کشف شد.

بزرگ‌ترین مزرعه غیرمجاز استخراج رمزارز در تهران

وی با اشاره به اینکه در این عملیات بالغ بر ۷ هزار ماینر کشف شد که بنا بر اعلام کارشناسان برق حدود ۴ درصد برق کشور برای فعالیت این ماینر‌ها لازم می‌باشد، خاطرنشان کرد:

تعدادی از این ۷ هزار ماینر نصب شده و تعدادی دیگر در حال نصب بوده است که این مزرعه بزرگترین مزرعی بوده که پلیس در روز‌های اخیر کشف کرده است.

البته اگر مصرف هر ماینر S19 را ۳ کیلو وات در نظر بگیریم، مجموع مصرف این ۷۰۰۰ ماینر برابر با ۲۱,۰۰۰ کیلووات یا ۲۱ مگاوات می‌شود. با احتساب برق مصرفی کل کشور که برابر با ۶۸ گیگاوات است، این ماینرها ۰.۰۳ درصد از کل برق کشور را به خود اختصاص داده بودند.

دستور جدید به دادستان های کشور؛ برخورد قاطع با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز

سردار رحیمی با اشاره به اجرای این طرح در ۴۸ ساعت گذشته گفت:

گشت‌های پلیس در این خصوص ادامه دارد و تا کنون حدود ۳ هزار مورد دستگاه ماینر در جا‌های دیگر پایتخت طی عملیات‌های ۴۸ ساعت گذشته کشف شده است.


رییس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای طرح گسترده در خصوص جمع آوری مزارع استخراج رمز ارز‌ها، گفت:

در ۲۴ ساعت گذشته از حدود ۵۰ نقطه بازدید شده است که مهم‌ترین و بزرگترین مورد هم همین مزرعه بوده است که از آن بالغ بر ۷ هزار ماینر کشف شده است؛ که تاثیر بسیاری بر کمبود برق تهران دارد.

بزرگ‌ترین مزرعه غیرمجاز استخراج رمزارز در تهران غرب تهران

 

سردار رحیمی از کشف بزرگ‌ترین مرکز غیرمجاز استخراج رمزارز خبر داد

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *