کاهش ۴۵ درصدی بهای TORN پس از تحریم تورنادو کش توسط آمریکا

تورنادو کش (TORN) دو روز پس از تحریم های وزارت خزانه داری ایالات متحده، تقریباً نیمی از ارزش بازار خود را از دست داده است.
این وزارتخانه تورنادو کش(Tornado Cash)، یک پلتفرم میکسر رمزنگاری، را به پولشویی بیش از7 میلیارد دلار رمزارز، از جمله مخفی کاری 455 میلیون دلاری که گفته می شود توسط هکرهای مستقر در کره شمالی به سرقت رفته است، متهم کرد.
واکنش‌های فوری توسط شرکت‌های رمزارزی مستقر در ایالات متحده از جمله سیرکل(Circle) و کوین بیس(Coinbase) را به دنبال داشت. در اقدامی بحث‌برانگیز، شرکت‌های رمزارزی محبوب حرکات استیبل کوین USDC که به طور مشترک منتشر شده بود را که به قراردادهای هوشمند تورنادو کش در لیست سیاه مرتبط بود، مسدود کردند.

قیمت TORN مقدار 45 درصد کاهش یافت
این خبر باعث شد تا معامله‌گران معامله TORN، توکن اصلی Tornado Cash را محدود کنند.
در نمودار روزانه، قیمت TORN از زمان اطلاعیه وزارت درباره تورنادو کش تقریباً 45 درصد کاهش یافته است و در 10 آگوست(19 مرداد) به 18.50 دلار رسیده است. در مقابل، ارزش تمام دارایی های رمزارزی در همان بازه زمانی تنها 6 درصد کاهش یافته است.حرکت نزولی، قیمت TORN را به حمایت تکنیکال نزدیک شده است.
TORN محدوده 15 تا 18 دلاری خود را برای بازگشت احتمالی به دلیل ارتباط تاریخی آن به عنوان حمایت تست کرده است. قابل ذکر است، در ژانویه و ژوئن(دی 1400 و خرداد 1401) سال جاری، این سطح به عنوان سکوی پرتاب برای رشد قیمت TORN به ترتیب 275% و 100% بود.
بنابراین، یک حرکت بازگشتی بالقوه از محدوده می‌تواند TORN تست 32.50 دلار را به عنوان هدف صعودی بعدی خود داشته باشد، که مطابق با خط 0.236 فیب مطابق با بالا است.
از طرف دیگر، شکست زیر محدوده حمایتی، قیمت TORN را به پایین‌ترین رکورد جدید می‌فرستد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *