ویل کلمنته تحلیلگر به سه معیار درون زنجیره ای اشاره کرده است که می‌توان از آنها برای تعیین زمان معکوس شدن بازار

ویل کلمنته (Will Clemente)، تحلیلگر Blockware Intelligence، به سه معیار درون زنجیره ای اشاره کرده است که می‌توان از آنها برای تعیین زمان معکوس شدن بازار و شروع روند صعودی استفاده کرد.

افزایش سود باز معامله گران
یکی از اولین شاخص هایی که می‌تواند به سرمایه گذاران در تعیین تغییر احساسات در بازار کمک کند، سود باز در بازار مشتقات ارزهای دیجیتال است.

به طور کلی، افزایش سود باز نشان می‌دهد که تقاضای ریسک در حال بازگشت به بازار است و معامله گران آماده هستند تا از موقعیت خود با اهرم حمایت کنند و فضای بیشتری را برای دارایی در حال حرکت ایجاد کنند.

رژیم تامین مالی منفی
نرخ منفی تامین مالی (funding rate) شرایطی است که در آن پوزیشن های شورت جای خود را به پوزیشن های لانگ می‌دهند. این اتفاق می‌تواند نشان دهد که شورت ها به اهرم های بیشتری نیاز دارند، که مکانیزم متعادل کردن قیمت در بازار مشتقات با بازار اسپات است. در برخی مواقع، لانگ ها نیز اهرم بیشتری را طلب می‌کنند که باعث می‌شود نرخ تامین مالی مثبت شود و آنها هستند که به فروشندگان کارمزد می‌پردازند.

از نظر تاریخی، نرخ پایین یا منفی تامین مالی می‌تواند نشان‌دهنده قدرت خرید در آینده باشد، زیرا ارزش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال تنها زمانی افزایش می‌یابند که خرس ها به گاوها کارمزد پرداخت می‌کنند.

“وارونگی”
زمانی که قیمت یک دارایی در بازار اسپات از قیمت‌ همان دارایی در بازار آتی بالاتر می‌رود، وضعیت نسبتاً نادری به نام وارونگی (Backwardation) رخ می‌دهد.

پیش از این، چنین شرایطی در چند صرافی مانند FTX اتفاق افتاده بود که می‌تواند نشانه ای از موج آتی افزایش تقاضا در بازار اسپات باشد. در حال حاضر، حجم معاملات در بیت کوین بسیار پایین آمده است و قیمت آن در محدوده ۲۱،۶۵۰ دلار متغیر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *