همکاری ریپل با شرکت تراولکس برای راه‌اندازی سرویس سازمانی پرداخت ارزهای دیجیتال در برزیل

پس از راه‌اندازی نقدینگی درخواستی ریپل نت(ODL) با شرکت فارکس تراولکس(Travelex)، توکن XRP ریپل قرار است برای تسهیل تراکنش‌های مرزی سریع و مقرون‌به‌صرفه در برزیل استفاده شود.
شبکه پرداخت دیجیتال ریپل در 18 آگوست(27 مرداد) اعلام کرد که شرکت ارزی Travelex از ریپل نت(RippleNet) برای تسهیل پرداخت‌های فرامرزی بین شرکت‌ها با استفاده از توکن XRP ریپل استفاده می‌کند. همچنین خاطرنشان کرد که بانک تراولکس اولین بانک مورد تایید بانک مرکزی برزیل است که منحصراً به صورت ارزی فعالیت می کند.

ریپل گفت در حالی که سایر شرکت های آمریکای لاتین مانند Banco Rendimento، Remessa Online، Frente Corretora و Banco Topazio قبلا از خدمات RippleNet استفاده کرده اند، تایید بانک مرکزی برزیل این اولین بار است که یک بانک آمریکای لاتین از ODL استفاده می کند.

Travelex ابتدا این پرداخت‌های فرامرزی بین برزیل و مکزیک را با برنامه‌هایی برای باز کردن راه‌های پرداخت بیشتر در منطقه و با موارد استفاده بیشتر متناسب با نیازهای شرکت، فعال می‌کند.
این خبر در حالی منتشر می شود که دولت برزیل اولین “قانون بیت کوین” خود را در آوریل 2022 (فروردین 1401)تصویب کرد که در آن چارچوبی نظارتی برای نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال ایجاد می کرد.
برزیل همچنین در حال راه اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. با این حال، این تصمیم بحث‌برانگیز بوده است، زیرا فابیو آراژو(Fabio Araujo)اقتصاددان، معتقد است که CBDC “می‌تواند فعالیت بانکی را متوقف کند و محدودیت‌های دیگری را برای دسترسی شهروندان به پول اعمال کند.”
براد گارلینگ هاوس(Brad Garlinghouse)، مدیر عامل ریپل، گفت که اتخاذ یک چارچوب قانونی سازگار با رمزارز توسط برزیل و افزایش علاقه سازمانی به راه‌حل‌های دارایی دیجیتال، این کشور را برای ODL مناسب کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *