نصب خودپردازهای بیت کوین در ماه مه به کمترین میزان خود رسید

نصب و راه اندازی دستگاه های خودپرداز بیت‌کوین (BTC) در سراسر جهان در طول سال ۲۰۲۲ کاهش شدیدی داشته است، به طوری که در ماه می نها ۲۰۲ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین جدید نصب شده، محدوده ای که آخرین بار در سال ۲۰۱۹ مشاهده شده است.

طی پنج ماه گذشته از ژانویه  نصب‌ خودپردازهای بیت‌کوین به تدریج کاهش یافت و در نهایت نسبت به ۱۹۷۱ خودپرداز جدید در دسامبر ۲۰۲۱ ، ۸۹/۷۵ درصد کاهش یافت. با این حال، داده‌های Coin ATM Radar بازگشت آشکاری را در تعداد خودپردازهای جدید نشان می‌دهد و شاهد نصب ۸۱۷ دستگاه خودپرداز بیت‌کوین فقط در پنج روز اول ماه ژوئن بودیم.

برخی از عوامل کلیدی که در کاهش سرعت نصب خودپردازهای کریپتو نقش دارند عبارتند از تنش‌های ژئوپلیتیکی در سراسر جهان، مقررات نامشخص یا ضد رمزارزی، اشباع بازار و تأثیرات تجاری به دلیل همه‌گیری مداوم کرونا.

داده‌های Coin ATM Radar تأیید می‌کنند که ایالات متحده ۸۷/۹ درصد از کل ۳۷،۸۲۶ دستگاه خودپرداز رمزارزی در سراسر جهان را در خود جای داده است. قاره اروپا نیز شبکه ای از ۱۴۱۹ دستگاه خودپرداز را در خود جای داده است که ۳/۸ درصد از کل تاسیسات خودپرداز جهانی را تشکیل می‌دهد.

Genesis Coin سازنده خودپردازهای کریپتو، جایگاه خود را به عنوان رهبر این حوزه از نظر سهم بازار حفظ کرده است و ۴۱ درصد از کل دستگاه های خودپرداز رمزارزی را در سراسر جهان تولید می‌کند. سایر تولیدکنندگان با سهم بازار برجسته عبارتند از General Bytes (٪۲۱/۶) ،BitAccess (٪۱۶) ،Coinsource (٪۵/۴) و Bitstop (٪۴/۷).

در حالی که چالش‌های دنیای واقعی ممکن است تأثیر لحظه‌ای بر گسترش فیزیکی بیت‌کوین از طریق دستگاه‌های خودپرداز داشته باشند، اما در هسته آن، شبکه بیت‌کوین همچنان به عملکرد بهتر از رکوردهای قبلی خود در ایمن‌سازی، تمرکززدایی و سرعت بخشیدن به شبکه غیرقابل نفوذ همتا به همتا (P2P) ادامه می‌دهد. ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین (LN) به بالاترین حد خود یعنی ۳۹۱۵/۷۷۶ بیت‌کوین رسیده که باعث بهبود بیشتر سرعت تراکنش های بیت‌کوین و کاهش هزینه ها در پروتکل لایه ۲ شده است. بیت‌کوین LN برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در شبکه اصلی بیت‌کوین پیاده سازی شد تا به مشکلات مقیاس پذیری بیت‌کوین رسیدگی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *