نخست‌وزیر روسیه می‌توانیم مانند ایران از ارزهای دیجیتال برای واردات استفاده کنیم

بر اساس اظهارات نخست وزیر روسیه، این کشور به زودی می تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال برای واردات، از ایران کمک بگیرد. میخائیل میشوستین(Mikhail Mishustin)، نخست وزیر روسیه روز سه شنبه در یک نشست استراتژیک در مورد توسعه سیستم مالی داخلی اعلام کرد که پذیرش دارایی های دیجیتال به عنوان “جایگزین ایمن” برای پرداخت های فرامرزی ضروری است.

نخست وزیر افزود که دارایی های دیجیتال فرصت خوبی برای تضمین پرداخت های بی وقفه برای واردات و صادرات فراهم می کند. میشوستین همچنین به اهمیت تضمین استقلال زیرساخت های فناوری و امنیت سایبری موسسات مالی اشاره کرد و گفت:

“ما نیاز به توسعه شدید حوزه‌های نوآورانه، از جمله پذیرش دارایی‌های دیجیتال داریم. این یک جایگزین مطمئن برای همه طرف هایی است که می توانند پرداخت بی وقفه برای تامین کالا از خارج و صادرات را تضمین کنند.”

اظهارات میشوستین اندکی پس از آن بیان شد که وزارت صنعت و تجارت ایران استفاده از ارزهای دیجیتال برای واردات را تایید کرد. رسانه‌های محلی روز دوشنبه گزارش دادند که این مقام به دلیل ادامه تحریم‌های تجاری بین‌المللی علیه ایران، به سمت پرداخت‌های رمزارزی می رود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *