نایب‌رئیس فدرال رزرو خواستار تعیین مقررات بیشتری برای ارزهای دیجیتال شد

لایل براینارد (Lael Brainard)نایب رئیس فدرال رزرو در سخنرانی روز جمعه خود در کنفرانس بانک مرکزی انگلستان در لندن، ضمن اشاره به این واقعیت که بازار ارزهای دیجیتال هنوز به اندازه کافی بزرگ نیست که بتواند “ریسک سیستمیک” برای سیستم مالی سنتی ایجاد کند، خواستار تنظیم مقررات بیشتر در این حوزه شد و خاطرنشان کرد که بسیاری از سرمایه گذاران اخیراً متحمل ضررهای قابل توجهی شده اند.

وی افزود: “زمان آن فرا رسیده است که مشخص کنیم کدام فعالیت‌های رمزنگاری و تحت چه محدودیت‌هایی برای نهادهای تحت نظارت مجاز است.»

برینارد خاطرنشان کرد که «فناوری جدید و مهندسی مالی به خودی خود نمی‌توانند دارایی‌های پرخطر را به دارایی‌های ایمن تبدیل کنند» و کریپتو نیز در معرض خطرات مشابهی با دنیای مالی سنتی قرار دارد. او افزود که سقوط شبکه ترا یادآور اتفاقاتی کلاسیک در طول تاریخ بود.

در همین حال، بانک مرکزی بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که کاهش ارزش در بازار کریپتو نشان دهنده لزوم اجرای قوانین و مقررات قوی تر است. این بانک استدلال کرد که بدون نظارت بیشتر، صنعت کریپتو می‌تواند برای سیستم مالی جهانی در آینده “ریسکی سیستمیک” ایجاد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *