مکینزی اند کامپنی ارزش متاورس تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند به ۵ تریلیون دلار برسد

شرکت مشاوره مدیریت جهانی McKinsey & Company، هفته گذشته گزارشی را با عنوان «ایجاد ارزش در متاورس» منتشر کرده است.

در جزئیات این گزارش آمده است: «کار ما با بررسی بیش از ۳۴۰۰ مصرف کننده و مدیر اجرایی در مورد پذیرش، پتانسیل آن و چگونگی تغییر رفتارها با ورود به دنیای متاورس آغاز شد. ما همچنین با ۱۳ رهبر ارشد و کارشناسان متاورس مصاحبه کرده ایم.”

به گفته مک کینزی:

“تا سال ۲۰۳۰، کاملاً قابل قبول است که بیش از ۵۰ درصد رویدادهای زنده می توانند در متاورس برگزار شوند.”

علاوه بر این، بیش از ۸۰ درصد تجارت ها می تواند تحت تأثیر فعالیت های متاورس قرار گیرد، این شرکت توضیح داد که بیشتر یادگیری، توسعه و همکاری می تواند در متاورس اتفاق بیفتد. علاوه بر این، مک کینزی گفت: «ما انتظار داریم که کاربران متوسط ​​اینترنت تا سال ۲۰۳۰ تا ۶ ساعت در روز را صرف تجربه های متاورس کند.»

این گزارش خاطرنشان می کند که بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به فضای متاورس سرازیر شده است که بیش از دو برابر ۵۷ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ می باشد.

این شرکت توضیح داد: “در حالی که برآوردها بسیار متفاوت است، ما پیش بینی می کنیم که متاورس تا سال ۲۰۳۰ تا ۵ تریلیون دلار سرمایه تولید کند. برآورد ما از تأثیر بالقوه متاورس تا سال ۲۰۳۰ بر اساس دیدگاهی از پایین به بالا از موارد استفاده مصرف کننده و سازمانی است که از گفتگو با حدود ۲۰ کارشناس داخلی و خارجی حاصل شده است. به طور خلاصه، پیش‌بینی ما با توجه به بهترین برآئرد ما، سطوح بسیار بالا است.”

این گزارش با اشاره به اینکه متاورس «تأثیر عمده‌ای» بر زندگی تجاری و شخصی افراد خواهد داشت، نتیجه‌گیری می‌کند:

متاورس با پتانسیل تولید تا ۵ تریلیون دلار ارزش تا سال ۲۰۳۰، پدیده ی بسیار بزرگی است که نمی توان آن را نادیده گرفت

مطلب کامل  ایلان ماسک بهترین پاسخ را به انتقادات چارلی مانگر از بیت کوین می دهد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *