مترو کلان‌شهر نینگبو چین پذیرش یوان دیجیتال را آغاز کرد

اپراتور مترو در شهر نینگبو در استان ژجیانگ در شرق چین که به عبارتی ترانزیت ریلی نینگبو نامیده می شود، پذیرش پرداخت‌ ها با یوان دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چین را آغاز کرده است. همچنین این شرکت اعلام کرد که 125 ایستگاه این ارزدیجیتال را می پذیرند.

9.5 میلیون شهروند و مسافر در این شهر اکنون می توانند کرایه مترو خود را از طریق برنامه حمل و نقل ریلی Ningbo پرداخت کنند. برای انجام این کار، آنها باید یک کیف پول الکترونیکی CNY را  که در هر یک از شش بانک بزرگ چینی که در تلاش‌ ها برای عمومیت بخشیدن به دیجیتالی شدن پول فیات ملی مشارکت دارند، افتتاح شده است، به برنامه مرتبط کنند.

مسافران باید یک کد QR را با گوشی‌ های هوشمند خود در ایستگاه ها برای پرداخت اسکن کنند. یک گزارش نشان داد که برخی از افرادی که گزینه یوان دیجیتال را انتخاب می کنند با یک جایزه تشویق می شوند و سفر آنها در پی تبلیغاتی که تا 4 سپتامبر (13 شهریور) ادامه دارد، فقط یک پنی در برای آن ها هزینه خواهد داشت.

چین دائماً در حال گسترش شعاع آزمایشی پروژه یوآن دیجیتال با 9 سیستم مترو در بخش‌ های مختلف کشور است که اکنون ارز دیجیتال را می‌ پذیرند. اینها شامل ایستگاه های مترو در پایتخت پکن است، جایی که پرداخت های الکترونیکی CNY در سال گذشته اجرا شده است.

در همین حال، مقامات شهر گوانگژو به مسافران اتوبوس اجازه خرید بلیط با یوان دیجیتال را داده اند. مسافران می‌توانند از کیف پول الکترونیکی CNY خود در 10 خط اتوبوس استفاده کنند، از جمله برخی از آنها که تورهای گشت و گذار را برای توریست های این شهر ارائه می‌ دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *