قیمت بیت کوین با نزدیک‌شدن به ۲۴هزار دلار به بالاترین سطح در ۵ هفته گذشته رسید

بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، در ۲۴ ساعت گذشته ۷ درصد افزایش یافت و در حال حاضر ۲۳,۳۶۹ دلار قیمت دارد.

اگرچه این نشان دهنده کاهش جزئی از بالاترین قیمت روزانه ۲۳۷۵۹ دلاری است که در ساعات اولیه روز چهارشنبه ثبت شد، بیت کوین همچنان در سطوحی است که آخرین بار در ۱۳ ژوئن مشاهده شده بود.

رمزارز پیشرو نیز در هفته گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است و آخرین رفتار قیمت در بحبوحه حجم رو به رشد معاملات رخ داده است.

معادل ۴۸٫۷ میلیارد دلار بیت کوین در روز سه شنبه در صرافی های رمزنگاری مبادله شد که این میزان در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۷٫۳ میلیارد دلار بود.

برای مقایسه، در ابتدای ماه، حجم معاملات روزانه تنها به ۱۶٫۳ میلیارد دلار کاهش یافت که یکی از پایین ترین نقاط از ابتدای سال است.

بیت کوین به بازارهای جهانی می پیوندد
شکست صعودی همچنین در بحبوحه بازگشت محتاطانه خوش بینی به بازارهای جهانی رخ می دهد. سهام ایالات متحده با افزایش شدید روز سه شنبه بسته شد، زیرا شرکت های بیشتری از جمله ارائه دهنده خدمات میدان نفتی هالیبرتون، غول داروسازی جانسون اند جانسون، و اسباب بازی ساز Hasbro،فراتر از پیش بینی ها در مورد گزارش درآمد ظاهر شدند.

میانگین صنعتی داو جونز با ۷۵۴٫۴۴ واحد یا ۲٫۴۳ درصد افزایش به ۳۱۸۲۷٫۰۵ واحد رسید. نزدک با جهش ۳۵۳٫۱۰ واحدی یا ۳٫۱۱ درصدی به ۱۱۷۱۳٫۱۵ واحد رسید. و S&P 500 با ۱۰۵٫۸۴ واحد یا ۲٫۷۶ درصد افزایش به ۳۹۳۶٫۶۹ رسید.

روز سه‌شنبه همچنین شاهد افزایش سهم شرکت‌های ارز دیجیتال بود که MicroStrategy (MSTR) با بیش از ۱۸ درصد افزایش به ۲۶۷٫۱۷ دلار و Coinbase (COIN) با ۱۲٫۲ درصد افزایش به ۶۵٫۸۳ دلار رسید.

در سایر بخش‌های بازار ارزهای دیجیتال، سودآوران قابل توجه شامل میم کوین‌های Dogecoin و Shiba Inu هستند که به ترتیب ۱۳ و ۱۱ درصد در طول روز افزایش یافته‌اند.

در همین حال، اتریوم پس از رالی اخیر که قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ را در روز سه شنبه به ۱۶۰۰ دلار رساند تا حدودی کند شده است و اکنون با ۰٫۰۴ درصد کاهش در روز با قیمت ۱۵۳۱ دلار معامله می شود.

مطلب کامل  متامسک سیستم پرداخت دولت برزیل در پلتفرم خود اجازه خرید رمزارزها با رئال برزیل را آغاز کرده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *