غول تجارت الکترونیک اندونزی یک صرافی محلی را به قیمت ۸ میلیون دلار خریداری کرد

شرکت فناوری اندونزیایی پی تی گوتو گوجک توکوپدیا تی بی کی (GoTo)، پی تی کریپتو ماکسیما کوین، یک صرافی رمزارزی محلی را در تلاش برای تنوع بخشیدن به دارایی های خود خرید. این معامله نقطه عطفی در ادغام جریان اصلی و رمزارز در چهارمین کشور پرجمعیت جهان است.

به گزارش رویترز، مجموع دستیابی به 100 درصد سهام توسط “بزرگترین شرکت فناوری” کشور به 124.84 میلیارد روپیه (8.38 میلیون دلار) رسید. به گفته رسانه های اندونزی، این معامله در 25 آگوست(3 شهریور) نهایی شد.

GoTo هیچ برنامه خاصی را برای توسعه بیشتر پی تی کریپتو ماکسیما کوین(PT Kripto Maksima Koin) فاش نکرد، اما در بیانیه ای رسمی، نمایندگان آن معامله را به عنوان بخشی از تلاش خود برای “یک مرکز مدیریت پول متنوع” توضیح دادند.

PT Kripto Maksima Koin یکی از 25 پلتفرم رمزارزی دارای مجوز توسط آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالای اندونزی (BAPPEBTI) است. این مجوز را اخیراً در 28 ژانویه 2022 (9 اسفند 1400)دریافت کرد.

در اوایل سال جاری، GoTo که در نتیجه ادغام یک رهبر تجارت الکترونیک محلی و یک پلتفرم چند سرویس بر اساس تقاضا شکل گرفته بود، عرضه اولیه عمومی خود (IPO) را انجام داد و 1.1 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *