غافلگیری بازار رمزارزها از افزایش سه برابری قیمت لونا

رمزارز جدید شبکه ترا ، لونا(LUNA) که پس از فروپاشی این شبکه در ماه می(اردیبهشت-خرداد) ساخته شد ، طی 24 ساعت گذشته با رشد قابل توجهی رو به رو شده است. قیمت این رمزارز بیش از سه برابر افزایش یافته و در 9 سپتامبر(18 شهریور) از کف قیمت 1.91 دلاری به سقف قیمت 7.82 دلاری افزایش یافت. این روند صعودی در روز شنبه ادامه یافت و قیمت LUNA توانست در بالای سطح 6 دلاری حفظ شود.

رمزارز LUNA در حال حاضر پس از رسیدن به سقف های قیمتی روزانه درحدود سطح 7.20 دلاری، بیش از 167 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته و با قیمت 6  دلار معامله می شود. حجم معاملات این رمزارز در لحظه انتشار این خبر ، با رشد 3300 درصدی روبه رو است. همچنین ، LUNA از لحاظ ارزش بازاری در جایگاه پنجاه و هفتمین رمزارز بزرگ بازار قرار دارد.

جامعه ترا پس از فروپاشی این اکوسیستم ،با پیشنهاد 1623 موافقت کرد و در اثر آن ، یک زنجیره جدید ساخته شد.

بلاک چین اصلی این زنجیره جدید در 28 می 2022(7 خرداد) در راستای انجام معاملات آتی ، تحت عنوان ترا(LUNA) راه اندازی شد و جایگزین زنجیره قبلی ترا شد. زنجیره قبلی نیز به ترا کلاسیک تغییر نام داد که رمزارز اصلی آن ، LUNC  ، نام دارد.

ناظران بازار رمزارزها به دلیل نوسانات غیر عادی LUNA غافلگیر شده اند زیرا هیچ گونه خبر و یا تحول خاصی در این شبکه وجود نداشته است که باعث ایجاد علاقه در بین معامله گران حقیقی شود. داده‌های سایت لونارکراش (LunarCrush) حاکی از شور و اشتیاق شدید سرمایه گذاران ریسک پذیر خرد است ، به طوری که میزان منشن ها و مشارکت‌ها برای این رمزارز در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به‌طور چشمگیری افزایش یافته است. با این حال، برخی از فعالان بازار بر این باورند که “نهنگ ها ، رمزارزهای LUNC خود را به فروش میرسانند که از رمزارز LUNA خریداری کنند و بر عکس.”

 رمزارز LUNC در طول این هفته در واکنش به ایده مالیات 1.2 درصدی که منجر به کاهش عرضه این رمزارز می شود ، افزایش یافت. در حال حاضر، LUNC در یک ساعت اخیر نزدیک به 9 درصد افزایش یافته است و ضرر و زیان های 24 ساعته پیشین  خود را جبران کرده است. LUNC در لحظه انتشار این خبر با قیمت 6 دلار معامله می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *