عرضه تتر پس از سه ماه کاهش اکنون در حال افزایش است

بزرگترین استیبل کوین جهان، تتر (USDT)، عرضه در گردش خود را پس از تقریباً سه ماه کاهش، افزایش داده است، البته این کار می تواند نشانه ای باشد که بازار رمزارزها به آرامی در حال بهبود می باشد.

طبق اطلاعات وبسایت CoinMarketCap، شروع اولین ضرب سکه های جدید در تقریباً سه ماه اخیر، در 29 ژوئیه (7 مرداد) رخ داد و سه مورد دیگر نیز وجود داشته است که آخرین آنها در 2 آگوست (11 مرداد) بوده است. با اینکه تزریق USDT کم بوده، اما با این حال، ارزش بازار تتر را 0.7٪ یا کمتر از 500 میلیون دلار افزایش داده است.

بر اساس گزارش شفاف سازی تتر، اکنون 66.3 میلیارد دلار آمریکا از این رمزارز در گردش است. این میزان سرمایه به تتر سهمی حدود 43 درصد از کل بازار استیبل کوین ها را می دهد.

عرضه تتر در اوایل ماه می (اردیبهشت) به بالاترین حد خود رسید، زمانی که از مرز 83 میلیارد دلار آمریکا عبور کرد. اما بعد از آن، فروپاشی اکوسیستم Terra، ریزش کل بازار رمزارزها و بازخریدهایی در مقیاس بزرگ، شرکت را مجبور کرد تا عرضه در گردش را کاهش دهد، که در اواخر ژوئیه (اوایل مرداد) 21 درصد کاهش یافت و به 65.8 میلیارد رسیده بود.

این امر شرکت رقیب Circle را قادر می سازد تا سهم بازار استیبل کوین USDC خود را افزایش دهد که اکنون سهمی 36 درصدی با ارزش بازار 54.5 میلیارد دلاری دارد.

در این آخر هفته، ژائو، مدیر عامل بایننس، در مورد میزان استیبل کوین‌هایی که آماده ورود مجدد به بازار هستند، اظهار داشت:

«3 مورد از 10 رمزارز برتر، استیبل کوین هستند، به این معنی که تعداد زیادی “فیات” در بازار می باشد و آماده بازگشت به بازار می باشند. درواقع اگر مردم بخواهند از رمزارزها خارج شوند، اکثر آنها استیبل کوین را نگه نمی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *