صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین بزرگترین جریان خروجی سرمایه در یک هفته را تجربه کردند

هفته گذشته، سرمایه گذاران نهادی ۱۳۳ میلیون دلار از محصولات سرمایه گذاری بیت کوین (BTC) را فروختند و به این ترتیب، بزرگترین هفته خروج سرمایه از ژوئن سال گذشته تاکنون را رقم زدند.

طبق آخرین گزارش هفتگی جریان های سرمایه گذاری صندوق دارایی دیجیتال CoinShares، مجموع خروجی سرمایه از صندوق های دیجیتال در هفته منتهی به ۲۹ آوریل بالغ بر ۱۲۰٫۱ میلیون دلار بوده است. این درحالی است که در همین زمان شاهد ورود غیرمنتظره سرمایه ۳۸ میلیون دلاری برای محصولات FTX Token (FTT) بوده ایم.

خروج ۱۳۲٫۷ میلیون دلاری از صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین در هفته گذشته، مجموع خروجی ماه آوریل را به ۳۱۰٫۸ میلیون دلار رساند.

آخرین باری که صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین این میزان از خروج سرمایه را در یک هفته شاهد بودند، طی یک روند نزولی قوی در ژوئن ۲۰۲۱ بود که در نتیجه ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) گسترده ایجاد شده پس از خبر قطع پذیرش بیت کوین توسط تسلا به وجود آمد.

CoinShares در این گزارش خاطرنشان کرده است که به نظر نمی‌رسد نشانه ای قوی در مورد اینکه چرا سطح مشابهی از تمایلات نزولی سرمایه‌گذاری در ماه گذشته دوباره به بازار بازگشته است وجود داشته باشد ولی اتخاذ سیاست های تهاجمی توسط فدرال رزرو آمریکا و روند نزولی اخیر قیمت ازجمله عوامل موثر در این رابطه هستند.

همانطور که می دانید، مانند بسیاری دیگر از دارایی های بزرگ و شاخص های مختلف بازار سهام، قیمت بیت کوین نیز طی ۳۰ روز گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته و با مجموع ریزش ۱۸٫۲ درصدی خود به سطح فعلی در حدود ۳۷۹۷۰ دلار رسیده است.

 در مقیاس وسیع‌تر، کل خروجی‌ ماهانه (MTD) برای تمام محصولات دارایی های دیجیتال در مجموع به ۳۲۶٫۱ میلیون دلار رسیده است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نهادی قصد دارند با کاهش سرمایه‌گذاری‌های کریپتو، ریسک را از سبد دارایی های خود دور کنند.

نکته جالب توجه دیگر این است که این نرخ خروجی، تقریباً به طور مساوی بین قاره آمریکا (۴۱٪) و اروپا ۵۹٪ تقسیم شده است.

اتریوم (ETH) نیز به عنوان بزرگترین رقیب بیت کوین، با کاهش ۲۵ میلیون دلاری و خروجی ماهیانه ۸۲٫۳ میلیون دلاری مواجه بوده است.

گفتنی است که علاوه بر پلتفرم  FTXبا ۳۸ میلیون دلار ورودی، در این مدت محصولات سرمایه گذاری Terra (LUNA) و Fantom (FTM) نیز ورودی جزئی ۳۹۰۰۰۰ دلاری و ۲۵۰۰۰۰ دلاری را شاهد بوده اند

مطلب کامل  برندهای مشهوری مثل نایک و گوچی ۲۶۰ میلیون دلار از فروش NFT به دست آورده‌اند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *