صندوق بیت کوین شرکت گری اسکیل/تخفیف GBTC به ۲۶٪ رسیده است.

صندوق بیت کوین شرکت گری اسکیل یکی از راهکارهایی است که سرمایه‌گذاران سازمانی برای دستیابی به بازار رمز ارزها از آن استفاده می‌کنند. با این حال به دلیل شرایط متغیر بازار و عملکرد این صندوق، تخفیف GBTC به ۲۶٪ رسیده است.

به نقل از یوتودی، پیتر شف یکی از بزرگ‌ترین منتقدان بیت کوین و سرمایه‌گذار بزرگ طلا، در توییتر عنوان کرد با آنکه الان می‌توان بیت کوین را به جای پرداخت یک دلار با ۷۳ سنت خریداری کرد اما سرمایه‌گذاران سازمانی و سرمایه‌گذاران خرد علاقه‌ای به خرید آن ندارند. وی در توییتر این سوال را مطرح کرد چرا کسانی که همین حالا هم در GBTC سرمایه‌گذاری کرده‌اند در تلاشند از آن خارج شوند و چرا سایرین علاقه‌ای به خرید بیت کوین با تخفیف ندارند؟

این اختلاف قیمت به دلیل نرخ پریمیوم منفی ایجاد شده است. با اینکه نمی‌توان با استفاده از بازارهای مطرحی مانند بورس نیویورک (NYSE) به صندوق GBTC شرکت گری اسکیل دسترسی داشت اما این صندوق با استفاده از معاملات OTC در پلتفرم‌های متنوعی در دسترس است.

با این حال کابران در پاسخ به توییت او عنوان کردند فرضیه پیتر شف مبنی بر تقاضای کم بیت کوین آنقدرها هم درست نیست. اشخاص برای دستیابی به صندوق GBTC گری اسکیل باید مبلغ ۵۰٬۰۰۰ دلار را برای ورود پرداخت کنند که این مقدار برای یک سرمایه‌گذاری شخصی مبلغ زیادی است.

به علاوه سرمایه‌گذاران سازمانی نیز ترجیح می‌دهند برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مرتبط با بیت کوین، به بازاری نقدتر دسترسی داشته باشند. با درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مدت زمان قفل شدن صندوق بیت کوین گری اسکیل از ۱ سال به ۶ ماه کاهش یافته است. این مدت باز هم زیاد است. از این رو سازمان‌ها ترجیح می‌دهند در صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) آتی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند. با این که این گزینه هم برای سرمایه‌گذاری ایده‌آل شرکت‌ها نیست اما باز هم راهکار ترجیحی آنها به شمار می‌رود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *