صرافی بایننس اطلاعات مشتریان را به دولت روسیه داده است

بایننس موافقت کرد که اطلاعات کاربران را با یک آژانس روسی که اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مالی را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند، به اشتراک بگذارد، زیرا صرافی ارز دیجیتال به دنبال برخورداری از روابط بهتر با دولت‌های سراسر جهان است.

بر اساس پیام‌هایی که رویترز به دست آورده است، در آوریل سال گذشته، گلب کوستارف(Gleb Kostarev) رئیس اروپای شرقی و روسیه بایننس، به دعوت یک سازمان غیرانتفاعی روسی به نام صندوق توسعه اقتصاد دیجیتال با آژانس موسوم به Rosfinmonitoring یا Rosfin در مسکو دیدار کرد.

از طریق پیام های به دست آمده، کوستارف نشان داد که “انتخاب زیادی” در این مورد ندارد.

کوستارف متعاقباً موافقت کرد که داده‌های مشتریان را به اشتراک بگذارد و یک واحد محلی در روسیه راه‌اندازی کند که از طریق آن مقامات می‌توانند درخواست دسترسی به داده‌هایی مانند نام و آدرس برای کمک به مبارزه با جرم و جنایت کنند. بر اساس این گزارش، در آن زمان، Rosfin به دنبال ردیابی میلیون ها دلار بیت کوین بود که توسط رهبر زندانی مخالف الکسی ناوالنی جمع آوری شده بود.

یکی از نمایندگان Binance به The Block گفت که به دولت روسیه در تلاش‌هایش برای تحقیق درباره ناوالنی کمکی نکرده است و گفت که گفتن اینکه پولی که او از طریق ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده است در حال بررسی در پرونده قضایی او است “اساسا نادرست” است.

آنها ادامه دادند: «بایننس هیچ گونه توافق غیرمعمولی با دولت روسیه منعقد نکرده است که با هیچ حوزه قضایی دیگری متفاوت باشد. این تعهدات عادی است و برای مثال هر بانک سنتی مشمول همان الزامات خواهد بود.»

پیش از این بایننس به رویترز گفته بود که هرگز با مقامات روسی در مورد ناوالنی تماسی دریافت نکرده‌اند و تایید نکرده‌اند که آیا به راه‌اندازی واحد محلی روسیه ادامه داده‌اند یا خیر.

بایننس قبلاً به رویترز گفته بود: «اگر در آینده تأسیس یک نهاد محلی در روسیه را در نظر بگیریم، بایننس هرگز داده‌ها را بدون درخواست قانونی مقامات انتظامی به اشتراک نخواهد گذاشت.»

این اطلاعات زمانی مشخص می‌شود که مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، نفوذ خود در مقامات دولتی در سراسر جهان ادامه می‌دهد. ماه گذشته، ژائو با شخصیت های کلیدی دولت بریتانیا از جمله مقامات داونینگ استریت و خزانه داری دیدار کرد. اخیراً، همچنین از سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی در فرانسه در کنار همکاری با استارتاپ انکوباتور Station F خبر داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *