صرافی ارز دیجیتال مرکادو بیت کوین فعالیت خود را به مکزیک گسترش می‌دهد

صرافی کریپتو برزیل مرکادو بیت کوین ممکن است در سال ۲۰۲۲ در مکزیک فعالیت خود را آغاز کند و در انتظار تایید نظارتی است.
رینالدو رابلو(Reinaldo Rabelo)، مدیرعامل مرکادو بیت کوین، روز پنجشنبه در صحبت با کوین تلگراف گفت که این شرکت در انتظار تاییدیه نظارتی برای شروع فعالیت در مکزیک است. جزئیات گسترش نامشخص است، اما رابلو در مصاحبه ای در آوریل(فروردین) با کوین تلگراف برزیل گفت که دستیابی به یک صرافی رمزارزی مسیر آسان تری برای فعالیت در یک بازار جدید است.
در ژانویه(دی ۱۴۰۰)، اپراتور مرکادو بیت کوین ۲TM Group به عنوان بخشی از توسعه این شرکت در پرتغال، سهام کنترلی در صرافی ارز دیجیتال مستقر در لیسبون CriptoLoja را خریداری کرد. همچنین کوین بیس در حال مذاکره برای خرید ۲TM، با ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار در آن زمان، بود، اما بحث در ماه می(اوایل خرداد) پایان یافت.
رابلو گفته است که ۲TM با توجه به سناریوی کلان اقتصادی کمی محتاطانه به بازار آمریکای لاتین نگاه می کند. در زمان انتشار، ۲TM در برزیل و پرتغال از طریق شرکت هایی مانند مرکادو بیت کوین، Blockchain Academy، Bitrust، CriptoLoja و Portal do Bitcoin فعالیت می کند.

اگر مرکادو بیت کوین به مکزیک حرکت کند، احتمالاً در رقابت با صرافی ارز دیجیتال بیت سو(Bitso) خواهد بود که در حال حاضر به این کشور و همچنین آرژانتین، برزیل، السالوادور و کلمبیا خدمات ارائه می دهد. برخی از قانون‌گذاران مکزیک پیشنهاد کرده‌اند که بیت‌کوین (BTC) به‌عنوان ارز قانونی در این کشور مانند همسایه‌اش السالوادور در سپتامبر ۲۰۲۱(شهریور ۱۴۰۰) اتخاذ شود، اما همچنین برنامه‌هایی برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

مطلب کامل  بهای توکن ایپ کوین در شبانه روز گذشته ۲۳ درصد افزایش یافت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *