شبکه آزمایشی هاردفورک واسیل کاردانو به‌علت پیدایش یک باگ متوقف شده است

آدام دین (Adam Dean)، یکی از برجسته ترین توسعه دهندگان کاردانو، با انتشار یک رشته توییت هشدار داد که شبکه آزمایشی بلاکچین کاردانو به دلیل شناسایی یک باگ به طور “فاجعه باری” با شکست مواجه شده است. طبق گفته دین، نسخه 1.35.2، که قرار بود برای هارد فورک آینده واسیل (Vasil) استفاده شود، حاوی یک باگ مهم بوده است که به دلیل عجله اپراتورهای استخر استیکینگ برای ارتقا در شبکه اصلی کشف و منجر به ایجاد فورک های ناسازگار و متناقض شده است.

علی رغم شناسایی این آسیب‌پذیری، به دلیل این واقعیت که بخش زیادی از SPOها، برای شبیه سازی یک رویداد ترکیبی از هارد فورک واسیل، گره‌های خود را به نسخه 1.35.2 ارتقا می‌دهند، شبکه آزمایشی واسیل شکست خورده و اکنون متوقف شده است. نسخه 1.35.3 که در اوایل این هفته معرفی شد، قابلیت همگام سازی زنجیره را ندارد و اکنون روی دو شبکه آزمایشی جدید که هیچ سابقه بلاکی ندارند، در حال آزمایش است.

بسیاری از اعضای جامعه به خاطر مشکلات فنی ایجاد شده شدیداً ابزار ناامیدی کرده اند. یکی از کاربران توییتر با نام کاربری @Cardano_HRguy، نوشت: «این وضعیت برای بلاکچینی که شهرت خود را مدیون استحکام تحقیقات و فناوری خود می باشد، غیرقابل قبول است».

دین افزود من از Input Output و مدیرعامل آن، چارلز هاسکینسون خواسته ام تا ابزار مورد نیاز برای اجرای یک طرح بازیابی از این فاجعه را به کار گیرند. راه اندازی این ارتقا که در ابتدا برای اواخر ژوئن (اوایل تیر) برنامه ریزی شده بود، چندین بار به دلیل مشکلات فنی به تعویق افتاده است.

همانطور که قبلاً در خبرها گزارش شد، تقریباً 14٪ از SPOها تاکنون به نسخه Node 1.35.3 ارتقا یافته اند که بسیار کمتر از آستانه 75 درصدی است که برای راه اندازی اصلی یک شبکه لازم است. روز چهارشنبه، هاسکینسون از SPOها خواست تا گره های خود را به آخرین نسخه ارتقا دهند. ولی برخی از کاربران خواسته‌اند که کاردانو فقط برای رقابت با اتریوم برای راه اندازی شبکه عجله نکند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *