سیتی بانک اعلام کرده است ادغام اتریوم با سایر رویدادهای تاریخ رمزارزها متفاوت است

بر اساس گزارش CoinDesk، سیتی بانک اعلام کرده است: با وجود حرکت مثبت قیمت اتریوم در گذشته و در مواقع ارتقاء این رمزارز، پیش بینی تأثیر ادغام بر سطح فعلی قیمت اتریوم آسان نیست. تفاوت های مهمی بین ارتقاهای قبلی و فعلی وجود دارد. برای اولین بار در تاریخ، دارایی‌ های دیجیتال با شرایط مالی سخت تری مواجه هستند. در همین حال، قیمت اتریوم در چند ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت، در حالی که بیت کوین در مقایسه با آن نسبتا ضعیف عمل کرده است.

در این گزارش آمده است: «اتریوم از زمان سقوط لونا، در اواسط ژوئن (اواخر خرداد)، 43 درصد افزایش یافته است. در حالی که رقبای اصلی اتریوم از آن عقب مانده اند و بیت کوین 1.4 درصد در مدت مشابه کاهش یافته است.

این عقب ماندگی از کاهش سهم بیت کوین از بازار رمزارزها مشهود است. بطوریکه در مقابل بالاترین مقدار دامیننس یعنی 71.89% در اوایل سال 2021 (اواخر 1399)، BTC اکنون تنها 38.88% از سهم بازار رمزارزها را در اختیار دارد. بین همین بازه زمانی، اتریوم سهم خود را از ارزش بازار تقریباً دو برابر کرد از 10.66 درصد به 19.48 درصد رسیده است. طبق پلتفرم ردیابی قیمت CoinMarketCap، در زمان نگارش این خبر، قیمت ETH به 1574 دلار رسیده است که در 24 ساعت گذشته 1.52 درصد افزایش یافته است. ماه گذشته، اتر برای مدت کوتاهی به بالاترین سطح یکماهه اخیر خود یعنی کمی بیش از 2000 دلار رسیده بود.

بزرگترین دست آورد در تاریخ رمزارزها
تبدیل شبکه به مکانیزم اثبات سهام ممکن است یکی از بزرگترین دست آوردها در تاریخ رمزارزها باشد. با این حال، پیش‌ بینی اینکه آیا این دست آورد می‌ تواند تاثیر فوری بر قیمت اتر در کوتاه‌ مدت داشته باشد، دشوار است. ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پیش بینی کرد که تاثیر Merge در قیمت ممکن است حدود 8 ماه طول بکشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *