‌سلر نتورک به‌دلیل ربودن احتمالی دی‌ان‌اس، پل خود را غیرفعال کرد

پروتکل سلر نتورک (Celer Network) از کاربران خود خواسته است تا پس از خاموش کردن cBridge خود به دلیل ربودن سیستم نام دامنه (DNS) تأییدیه چندین قرارداد را لغو کنند.

 بر اساس تجزیه و تحلیل اولیه پروژه، فعالیت DNS مشکوکی در حدود ساعت 7 بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت UTC رخ داد. با این حال، در زمان نگارش این مقاله، این پلتفرم همچنان در حال بررسی و تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع است.

در همین حال، در حالی که پلتفرم به شناسایی دقیق مشکل ادامه می دهد، این تیم cBridge را به عنوان یک راه اولیه برای جلوگیری از حوادث ناگوار بیشتر و محافظت از کاربران خاموش کرده است. این پلتفرم همچنین به کاربران خود توصیه کرد تا تاییدیه های توکن قراردادهای هوشمند در اتریوم، Polygon، Avalanche، BNB Smart Chain، Arbitrum، Astar و Aurora را لغو کنند.

در صورتی که کاربران بخواهند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تأییدیه ها را لغو کنند، در حالی که پلتفرم همچنان به بررسی موضوع و ارائه راه حل ادامه می دهد، می توانند به صفحه تأیید توکن برای هر شبکه بروند.

در ژانویه(بهمن 1400)، ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، مخالفت خود را با پل‌های زنجیره‌ای متقاطع به دلیل محدودیت‌های امنیتی اساسی آن‌ها ابراز کرد. به گفته بوترین، در حالی که آینده چند زنجیره ای خواهد بود، اما ممکن است زنجیره ای متقاطع نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *