سرقت بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال از ابتدای ۲۰۲۱ تاکنون

کمیسیون فدرال تجارت (FTC) طی گزارشی در روز جمعه عنوان کرد که بالغ بر ۴۶۰۰۰ نفر از ابتدای سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیارد دلار در کلاهبرداری های رمزارزی ضرر کرده اند.

بنا بر اعلام FTC، تقریباً نیمی از این افرادی که از دست دادن رمزارزها به دلیل کلاهبرداری را گزارش کردند، گفتند که این کار در ابتدا با یک تبلیغ، پست ویا پیام در یک پلت فرم رسانه های اجتماعی آغاز شد.

حس و حال پیرامون دنیای رمزارزها طی سال گذشته بسیار بالا بود ، به طوری که قیمت بیت کوین در ماه نوامبر به سقف بی سابقه ۶۹۰۰۰ دلاری صعود کرد.

این آژانس مستقل دولتی همچنین افزود که حدود ۵۷۵ میلیون دلار از کل ضرر و زیان  های کلاهبرداری‌های رمزارزی مربوط به «فرصت‌های سرمایه‌گذاری جعلی و ساختگی» است.

بر اساس این گزارش، از هر ده دلاری که در یک کلاهبرداری در رسانه های اجتماعی از دست می رود، تقریباً چهار دلار از آن مربوط به دنیای رمزارزها است.

“میانگین ضرر و زیان گزارش شده برای یک فرد ، ۲۶۰۰ دلار بوده است. بیت کوین، تتر و اتریوم ، رمزارزهایی بودند که مردم به بیشترین میزان در پرداخت های کلاهبرداری استفاده می کردند.

مطلب کامل  اترماین بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات استخراج اتریوم پس از تکمیل ارتقای تاریخی این بلاک چین سرورهای ماینرهای خود را قطع خواهد کرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *