درخواست ابطال گذرنامه‌های دو کوان و دیگر کارکنان ترا از طرف دادستان‌های کره جنوبی

به گزارش خبرگزاری محلی gynews.kr، تیم تحقیقات مشترک جرایم اوراق بهادار مالی دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول می گوید با وزارت امور خارجه این کشور تماس خواهد گرفت تا پاسپورت دو کوان(Do Kwon) یکی از بنیانگذاران ترا (Terra)و پنج توسعه دهنده دیگر پروژه را باطل کند. دادستان ها همچنین قصد دارند با اینترپل تماس بگیرند و حکم بازداشت کره جنوبی را که روز قبل صادر شده بود، به یک حکم بازداشت بین المللی تبدیل کنند.

تمامی اعضای ترا که در این حکم نام برده شده اند در سنگاپور اقامت دارند، کشوری که با کره جنوبی معاهده استرداد ندارد. افراد مورد نظر در این حکم شامل مو هان(Mo Han ) و مو یو(Mo Yu) هستند که هر دو از کارکنان Terra می باشند که در سنگاپور اقامت دارند. یکی دیگر از افراد نامبرده، نیکلاس پلاتیاس(Nicholas Platias)، با ملیت یونانی، یکی از اعضای مؤسس آزمایشگاه Terraform است.

از زمان فروپاشی توکن Terra Classic (LUNC)، که قبلاً با نام Terra (LUNA) شناخته می‌شد ، و استیبل کوین الگوریتمی Terra USD (USTC) در ماه می(اردیبهشت)، پلیس به 15 مکان از جمله صرافی‌های ارزهای دیجیتال و دفاتر شرکت‌های مرتبط با این موضوع رفته است. این اتهام شامل کارمندان Terra، از جمله دو کوان می شود که ادعا می کنند قانون بازار سرمایه کشور را نقض می کنند، که در آن دادستان ها توکن های اکوسیستم Terra Luna را “قراردادهای امنیت سرمایه گذاری” می دانند.

همانطور که دادستان های کره جنوبی گفتند، دو کوان ظاهرا به انتشار LUNA و USTC ادامه داد بدون اینکه سرمایه گذاران را از خطر سقوط قیمت هر دو با هم و به منزله کلاهبرداری آگاه کند.

ریزش بعدی Terra Luna باعث ایجاد اثرات موجی در پروژه های اکوسیستمی شده است. یکی از این پروتکل ها، آپولو DAO، مجبور شد تا خزانه های Terra خود را ببندد که کل ارزش قفل شده پروژه در سال گذشته بیش از 200 میلیون دلار بود و اکنون در زمان انتشار به سطح نزدیک به صفر رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *