خودپردازهای ارز دیجیتال ژاپن پس از ۴ سال دوباره فعال خواهند شد

ژاپن پس از یک وقفه طولانی چهار ساله، دستگاه‌ های خودپرداز کریپتو، یا بر اساس اصطلاحات محلی، BTMها را دوباره راه اندازی کرده است.

صرافی محلی Gaia Co, در ۲ آگوست (۱۱ مرداد) اعلام کرد که به زودی BTM هایی را که از بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین پشتیبانی می کنند، عرضه خواهد کرد.

علیرغم اینکه دستگاه های خودپرداز بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۴ (اواخر ۱۳۹۳) در توکیو شروع به کار کردند، اما تمامی دستگاه های خودپرداز دارایی دیجیتال از زمان زمستان رمزارزها در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) و همچنین هک شدن صرافی محلی Coincheck و سرقت ۵۳۰ میلیون دلار از این صرافی، جمع آوری شده بود.

در ابتدا، BTM ها در نقاط مختلف توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد، اما این شرکت برنامه هایی را برای راه اندازی ۵۰ خودپرداز در سراسر کشور در ۱۲ ماه آینده مشخص کرده است. این شرکت اعلام کرد امیدوار است ظرف سه سال آینده تعداد خودپرداز نصب شده را به ۱۳۰ عدد افزایش دهد.BTMها به کاربران اجازه می دهد حداکثر ۷۴۷ دلار (۱۰۰۰۰۰ ین) در هر تراکنش برداشت کنند و سقف برداشت حداکثر ۲۲۴۳ دلار (۳۰۰۰۰۰ ین) در روز است. درواقع برداشت محدود بخشی از اقدامات انطباق با پولشویی است. طبق گزارش ۳ آگوست از رسانه محلی Mainichi Shimbun، این اقدام از Gaia در نوع خود اولین باری است که یک شرکت رمزارزی ثبت شده محلی، دستگاه های خودپرداز رمزارزی را در ژاپن نصب می کند.

مطلب کامل  افزایش تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *