جامعه یونی سواپ بنیادی را برای حمایت از توسعه برنامه‌های متن‌باز ایجاد می‌کند

اعضای انجمن صرافی غیرمتمرکز Uniswap به ایجاد بنیاد یونی سواپ، سازمانی با هدف حمایت از توسعه های منبع باز و حاکمیت جامعه در چارچوب پروتکل رای داده اند.

رای گیری که عصر سه شنبه به پایان رسید، با اکثریت قاطع از ایجاد این بنیاد حمایت کرد. هدف این بنیاد ساده‌ سازی فرآیند کمک‌ های مالی و کاهش اتلاف وقت و انرژی در مدیریت توسعه‌ دهندگان و حمایت از خزانه‌ داری پروتکل در اکوسیستم یونی سواپ و تقویت جامعه است.

این بنیاد 74 میلیون دلار از خزانه داری DAO درخواست می کند که در حال حاضر در این خزانه، بیش از 3 میلیارد دلار در قالب UNI، توکن اصلی پروتکل نگهداری می شود. 14 میلیون دلار از این بودجه از تیم بنیاد حمایت می کند و 60 میلیون دلار برای کمک های مالی به توسعه دهندگان استفاده می شود.

دوین والش (Devin Walsh)، یکی از اعضای انجمن یونی سواپ که در کنار کنت نگ، تشکیل این بنیاد را پیشنهاد داده است، گقت: “هیچ سازمانی در اکوسیستم یونی سواپ وجود ندارد که بر کاهش اتلاف زمان و هزینه در حاکمیت متمرکز باشد. بنابراین این یکی از حوزه‌ هایی است که بنیاد روی آن تمرکز خواهد کرد و مشتاق است روی آن کار کند. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که یک اکوسیستم بزرگ و پر رونق از سازمان‌ ها وجود خواهد داشت که در حال ایجاد، ادغام و سازمان‌دهی رویدادهایی در حمایت از پروتکل هستند.”

اعضای انجمن یونی سواپ پروژه هایی را برای حمایت از توسعه دهندگان در اکوسیستم خود اجرا کرده اند. در آوریل (فروردین)، آزمایشگاه های یونی سواپ یک شاخه سرمایه گذاری ریسک پذیر برای تأمین مالی پروژه های اولیه بر اساس پروتکل ایجاد کرد. یک ماه بعد، حجم معاملات کل این صرافی غیرمتمرکز از یک تریلیون دلار فراتر رفته بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *