ثبت اوج تاریخی هش ریت بیت کوین با رسیدن به نزدیکی ۳۰۰ اگزاهش در ثانیه

شبکه بیت کوین هرگز قدرتمندتر از این هفته نبوده است. زیرا قدرت پردازش محاسباتی در روز چهارشنبه به بالاترین حد خود رسیده است. در واقع، این شبکه برای اولین بار با رسیده به قدرت ۲۹۲٫۰۲ EH/s، به منطقه ۳۰۰ EH/s نزدیک شده است.

آخرین ATH هش ریت در ۲ می ۲۰۲۲ در بلاک ۷۳۴۵۷۷ بیت کوین صورت گرفت که به ۲۷۵٫۰۱ EH/s رسیده بود. جهش به ۲۹۲٫۰۲ EH/s 37 در روزهای بعد، تقریباً ۶٫۱۸ درصد بیشتر از ATH در ۲ مه بود. ATH در روز چهارشنبه تنها ۲٫۷۳ درصد از رسیدن به محدوده ۳۰۰ EH/s یا ۰٫۳ زتاهاش در ثانیه (ZH/s) فاصله داشته است.

هش ریت به قدری بالا بوده که الگوریتم تنظیم سختی (DAA) که انتظار می رفت کاهش یابد، در عوض ۱٫۲۹ درصد نیز افزایش یافت. سه روز پیش در ۷ ژوئن (۱۷ خرداد)، انتظار می رفت که سختی ۰٫۵۱٪ کاهش یابد. علیرغم افزایش ۱٫۲۹ درصدی، سختی شبکه همچنان کمتر از ATH 31.25 تریلیون ثبت شده در ۱۰ می ۲۰۲۲ (۲۰ اردیبهشت) است. سختی شبکه در حال حاضر ۳۰٫۲۸ تریلیون است و انتظار می رود تا تاریخ هدف گذاری مجدد در ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) در این محدوده باقی بماند. تقریباً ده روز یا حدود ۱۶۰۰ بلاک تا تغییر DAA بعدی مانده است.

با ۲۹۲ اگزاهش در ثانیه، روز چهارشنبه دویست و نود و دو کوینتیلیون هش در ثانیه (H/s) به امنیت بلاکچین بیت کوین اختصاص یافت. آمارهای سه روزه نشان می‌دهد که Foundry USA با پنجاه و دو کوئینتیلیون و چهارصد و بیست کوادریلیون H/s یا ۵۲٫۴۲ EH/s، برترین استخر استخراج بوده است.

Foundry تعداد ۱۰۹ پاداش بلاک بیت کوین از ۴۷۵ بلاک استخراج شده در ۷۲ ساعت گذشته را به خود اختصاص داده است. هش ریت Antpool در حدود ۳۵٫۱۱ EH/s یا سی و پنج کوئینتیلیون صد و ده کوادریلیون H/s بوده است. آنت پول نیز ۷۳ بلاک از ۴۷۵ بلاک یافت شده را پیدا کرد و F2pool 32.EH/s را گرفت و ۶۷ بلاک را در سه روز گذشته کشف کرده است.

سرعت هش ریت فعلی و نرخی که برای استخراج ۱۶۰۰ بلاک بعدی لازم است، تغییر سختی بعدی را تعیین می‌کند. در حال حاضر، با استفاده از معیارهای امروزی، انتظار می‌رود که سختی ۱٫۵۲ درصدی نسبت به موقعیت فعلی افزایش یابد، اما این تخمین احتمالاً تغییر خواهد کرد.

مطلب کامل  آلت کوین های جدید نسبت به بیت کوین عملکرد به شدت ضعیفی دارند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *