توطئه پزشک آمریکایی برای گروگان گرفتن همسرش با پرداخت ۶۰ هزار دلار بیت کوین به تبهکاران

رونالد کریگ ایلگ(Ronald Craig Ilg)، متخصص کودک ۵۵ ساله سابق از اسپوکین، واشنگتن، اعتراف کرد که ۶۰۰۰۰ دلار بیت کوین را به حساب قاتلی در دارک وب منتقل کرده است که وظیفه آنها وارد کردن صدمات شدید به همکار سابقش بوده است. جدای از آن، او به تبهکاران دستور داد تا همسرش را ربوده و به او هروئین تزریق کنند تا از دادرسی طلاق منصرف شود.

ایلگ اکنون با پنج تا هشت سال زندان مواجه است. مقامات آمریکایی مجازات دقیق را در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام خواهند کرد.

FBI از جنایات جلوگیری کرد

رونالد ایلگ علیرغم حرفه اش مایل بود به یکی از همکاران سابقش آسیب جدی وارد کند. در سال ۲۰۲۱، او با قاتلان متعددی در دارک وب تماس برقرار کرد و اصرار داشت که دستان قربانی را زخمی یا حتی بشکنند. او برای پنهان کردن هویت خود از نام مستعار “Scar215” و رمز عبور “Mufassa$$” استفاده کرد.

در ابتدا، ایلگ ۲۰۰۰ دلار بیت کوین را به حساب مجرمان انتقال داد و عکس و آدرس قربانی را در اختیار آنها قرار داد. او همچنین بر مدارک پس از انجام ضرب و شتم تاکید کرد و اطمینان داد که در آینده کار دیگری وجود خواهد داشت:

“من می خواهم شواهدی ببینم که این اتفاق افتاده است. اگر این کار خوب پیش برود، من یک کار پیچیده‌تر دیگر برای یک هدف کاملاً متفاوت با اهداف کاملاً متفاوت دارم.”

موضوع جنایت بعدی او همسر جدا شده اش بود که قبلاً  او را طلاق داده بود. او نزدیک به ۶۰۰۰۰ دلار بیت کوین به افراد خاطی دارک وب پرداخت تا بتوانند او را ربوده و به او هروئین تزریق کنند. تحت تأثیر داروها، ایلگ انتظار داشت که بتواند به زندگی زناشویی شکست خورده خود بازگردد و برنامه های طلاق را کنار بگذارد.

خوشبختانه برای قربانیان، اداره تحقیقات فدرال (FBI) این طرح را شناسایی کرد و کپی هایی از پیام های پزشک سابق با قاتل ها را به دست آورد. در طی یک مصاحبه داوطلبانه با آژانس، او به دروغ ادعا کرد که می خواهد خودکشی کند. او همچنین نامه‌ای به یکی از شاهدان کلیدی پرونده ارسال کرد و از او خواست با او ازدواج کند تا بتواند کل روند را کنترل کند.

“این پرونده نشان می‌دهد که چگونه مجرمان خشن از فضای سایبری و ارزهای دیجیتال برای پیشبرد برنامه‌های جنایی خود سوء استفاده می‌کنند. آقای Ilg برای هدف قرار دادن دو قربانی در این پرونده چندین قاتل وب دارک را استخدام کرد. آقای ایلگ همچنین می‌خواست قربانیان دیگری را هدف قرار دهد.”

مطلب کامل  به دنبال فروش ارزان و ناگهانی سهام شرکت های فناوری در بازارهای ایالات متحده بیت کوین و رمزارزها حدود 9 درصد سقوط کردند

به نوبه خود، مایکل هیلر(Michael Heiler) مامور ارشد FBI، اطمینان داد که سازمان به جستجوی چنین جنایاتی ادامه خواهد داد و سعی خواهد کرد تا قبل از اینکه خیلی دیر شود از آنها جلوگیری کند.

وزارت دادگستری حکم رونالد ایلگ را در ۸ نوامبر فاش خواهد کرد. او ممکن است ۶۰ تا ۹۶ ماه پشت میله های زندان بماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *