تحلیل گلسنود بازار نزولی ۲۰۲۲ بدترین بازار خرسی ثبت شده است

براساس تحلیل گلسنود، عوامل متعددی در تبدیل شدن بازار نزولی کریپتو به بدترین وضع کنونی نقش داشته است، زیرا اکثر تریدرهای بیت کوین در ضرر هستند و به فروش خود با ضرر ادامه می دهند.

تحلیل گلسنود از بازار نزولی ۲۰۲۲

گزارش ۲۴ ژوئن شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode با عنوان A Bear of Historic Proportions نشان می دهد که چگونه سقوط فعلی بیت کوین به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA)، انحراف منفی از قیمت تحقق یافته و ضررهای خالص تحقق یافته باعث شده تا سال ۲۰۲۲ به بدترین سال در تاریخ بیت کوین تبدیل شود.

در این بین، بیت‌کوین و اتریوم هر دو کمتر از ATH چرخه قبلی خود معامله می‌شوند، این اتفاق برای اولین بار در تاریخ است که رخ داده است. “

اولین و واضح ترین نشانه بازار نزولی زمانی است که قیمت نقدی بیت کوین (BTC) به زیر MA 200 روزه و حتی شدیدتر، یعنی به زیر MA 200 هفته ای کاهش می یابد. برای نشان دادن این‌که چقدر قیمت‌های فعلی در طول تاریخ نادر بوده‌اند، گلسسنود نشان داد که در طول بازار نزولی ۲۰۲۲، بیت‌کوین به زیر نیمی از سطح MA ۲۰۰ روزه سقوط کرده است.

Glassnode همچنین نشان داد که سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۰٫۵ ضریب مایر(MM:Mayer multiple) یک موقعیت بسیار نادر است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون اتفاق نیفتاده است. فاکتورهای MM در تغییرات قیمت بالاتر و پایین‌تر از MA 200 روزه برای نشان دادن شرایط اشباع خرید و فروش متغیر است. در این گزارش آمده است: “تنها در ۸۴ روز از ۴۱۶۰ روز معاملاتی (یعنی تنها ۲٪ روزهای معاملاتی) ارزش MM بسته شدن زیر ۰٫۵ ثبت شده است.»

برای اولین بار در تاریخ، چرخه سال ۲۰۲۱ الی ۲۰۲۲ مقدار MM کمتری (۰٫۴۸۷) نسبت به چرخه قبلی (۰٫۵۱۱) ثبت شده است.

مطلب کامل  بازار ارزهای دیجیتال روز پنجشنبه رشد کردند زیرا ارزش کل دارایی‌های دیجیتال برای اولین بار در بیش از سه هفته از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرد

تایید شدت شرایط نامطلوب فعلی بازار، کاهش قیمت لحظه‌ای به زیر قیمت تحقق یافته است که تریدرهای بازار را مجبور کرده تا کوین‌های خود را با ضرر زیاد بفروشند. گلسنود خاطرنشان کرد که چنین اثر ریزشی «معمولاً متوجهِ بازارهای نزولی و تسلیم بازار است».

گلسنود گفت مواردی که قیمت‌های لحظه‌ای کمتر از قیمت تحقق یافته معامله می‌شوند غیرمعمول هستند، و اشاره کرد که این سومین بار در شش سال گذشته و پنجمین بار از زمان عرضه بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ است، که این اتفاق می‌افتد.

قیمت‌های لحظه‌ای در حال حاضر ۱۱٫۳ درصد کمتر از قیمت تحقق یافته معامله می‌شوند، که این امر نشان می‌دهد تقریبا نیمی از شرکت‌کنندگان بازار در ضررند.

نادر بودن این اتفاق در مدل Glassnode نشان داده شده است؛ که براساس آن تنها ۱۳٫۹٪ از کل روزهای معاملاتی بیت کوین شاهد کاهش قیمت های لحظه ای به زیر قیمت های تحقق یافته بوده اند.

این شرایط زمانی تشدید می‌شود که سرمایه‌گذاران ضررشان در بزرگترین ارز دیجیتال را بر اساس ارزش بازار قفل می‌کنند. زمانی که بیت کوین در ژوئن ۲۰۲۲ به زیر مرز ۲۰۰۰۰ دلاری سقوط کرد، گلاسنود نوشت که سرمایه گذاران بیت کوین در «بزرگترین زیان تحقق یافته روزانه دلار آمریکا در تاریخ» قفل کردند.

سرمایه‌گذاران مجموعاً در یک روز ۴٫۲۳۴ میلیارد دلار ضرر کردند که نسبت به رکورد قبلی ۳٫۴۵۷ میلیارد دلاری‌شان که در اواسط سال ۲۰۲۱ ثبت شده بود، این ضرر ۲۲٫۵ درصد افزایش داشته است.

اگر تمام معیارهای منفی را فاکتور بگیریم، گلاسنود ارزیابی می کند که بازار در آستانه رویداد تسلیم است. کوین تلگراف این ارزیابی را در ۲۴ ژوئن (۳ خرداد) با اشاره به اینکه ماینرها شروع به فروش دارایی‌هایشان کرده اند، تأیید کرد که یکی دیگر از شاخص های کاپیتولاسیون ( رویداد تسلیم) است. چنین رویدادهایی اغلب نشان دهنده پایین ترین محدوده قیمت یک چرخه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *