تتر بیش از ۱۶۰ میلیون USDT متعلق به ۳ آدرس را مسدود کرد

شرکت Tether در آخرین اقدام خود، ۳ آدرس اتریوم که در مجموع بیش از ۱۶۰ میلیون دلار USDT را نگهداری می‌کردند به لیست سیاه خود اضافه کرد و موجودی تتر آنها را قفل کرد.

نقل از کوین تلگراف، شرکت تتر در خصوص این اقدام خود بیانیه‌ای عمومی صادر نکرده است. اما در گذشته این شرکت برای مطابقت با قوانین و کمک به صرافی‌ها در حملایت سایبری، چنین اقداماتی انجام داده است. کوین دسک گزارش داده است که سخنگوی تتر در ایمیلی عنوان کرده است این اقدام به دستور مقامات قانونی صورت گرفته است و قادر به ارائه جزییات بیشتر نخواهند بود.

شرکت تتر به عنوان یک شرکت متمرکز، می‌تواند آدرس‌هایی را که مشکوک به اقدامات مجرمانه، پولشویی و یا هر دلیل دیگری که مناسب بداند، به لیست سیاه خود اضافه کند و دارایی تتر آن را مسدود نماید.

این اولین بار است که در سال ۲۰۲۲ آدرسی به لیست سیاه تتر اضافه می‌شود. در سال قبل ۳۱۲ آدرس مسدود شده بود و در مجموع از سال ۲۰۱۷ تاکنون، ۵۶۳ آدرس در بلک لیست تتر قرار گرفته است.

بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در اواسط دی ماه نیز بیش از ۱ میلیون USDT یک آدرس اتریومی توسط شرکت تتر مسدود شده بود. از این رو به کاربران ایرانی توصیه می‌شود به دلیل آنکه امکان مسدود شدن دارایی USDT در کیف پول کاربران وجود دارد و ایران جزو کشورهای تحت تحریم قرار دارد، در صورت نیاز از استیبل کوین دای برای نقل و انتقالات استفاده کنید و یا از یک ارز واسط به جای استیبل کوین‌ها استفاده کنید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص امنیت دارایی‌ها، لایو «محافظت از دارایی‌های دیجیتال در برابر تحریم‌ها» را مشاهده کنید.

نگرانی‌هایی در خصوص متمرکز بودن تتر، یکی از دلایلی است که کاربران به سمت استفاده از استیبل کوین‌های دیگر مهاجرت کرده‌اند. استیبل کوین شبکه ترا (UST) یکی از جدیدترین این رمز ارزها است که در حال حاضر با ارزش بازار ۱۰.۶ میلیارد دلاری در رتبه چهارمین استیبل کوین برتر قرار دارد.

USDC با ۴۵ میلیارد دلار ارزش بازار، دومین استیبل کوین برتر بازار است. به گزارش بلاک کریپتو، موجودی USDC در شبکه اتریوم برای اولین بار از موجودی USDT در این شبکه سبقت گرفته است. هر دو این رمز ارزها در شبکه‌های مختلفی از جمله اتریوم، سولانا و الگوراند قرار دارند.

مطلب کامل  پیش‌بینی اسکات مینرد درباره احتمال سقوط بیت کوین تا کف ۸ هزار دلاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *