بیت‌کوین به احتمال زیاد در هفته جاری روند نزولی خود را ادامه خواهد داد

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران به دنبال ارزیابی مجدد سرعت و شدت اقدامات فدرال رزرو در راستای تشدید سیاست های مالی هستند و در اثر آن ، از دارایی‌های پر ریسک دوری می کنند، بیت‌کوین به احتمال زیاد در هفته جاری روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.

بزرگترین رمزارز جهان در روز دوشنبه تا کف قیمتی ۳۸,۴۰۹ دلاری کاهش پیدا کرد و نسبت به سقف های قیمتی ماه گذشته ، ۲۰ درصد افت کرد . دومین رمزارز بزرگ جهان، اتریوم، برای ششمین روز متوالی با ضرر و زیان همراه شد و تا کف قیمت ۲۸۰۸ دلاری کاهش یافت.

تحلیلگران تکنیکال بر این باورند که نمودارهای قیمت حاکی از ادامه روند نزولی است.

کیتی استاکتون(Katie Stockton)، موسس و مدیریت شرکت خدمات مالی Fairlead Strategies، عنوان کرد که بیت کوین در نمودار هفتگی خود به زیر حمایت ابری اندیکاتور ایچیموکو کاهش یافته است و حمایتی بعدی آن در حدود ۲۷۲۰۰ دلار است.

خانم استاکتون تنها تحلیلگری نیست که خبر از احتمال ادامه ضرر و زیان ها می دهد.

مارک نیوتن(Mark Newton)، استراتژیست تکنیکال در شرکت تحقیقاتی فاند استرت (Fundstrat) ، روز جمعه در یادداشتی نوشت:
“به نظر می‌رسد بیت کوین به دنبال عقب نشینی خود در روز جمعه به زیر یک خط روند دو ماهه کاهش می یابد که احتمالاً باعث ضعف آن می شود و آن را در مسیر مورد امتحان قرار دادن کف های قیمتی ماه ژانویه قرار می دهد. وی انتظار دارد که بیت کوین در ابتدا تا سطح ۳۶۳۰۰ دلاری عقب نشینی کند و با کاهش قیمت به زیر آن ، سطح ۳۲۹۵۰ دلاری مورد امتحان قرار گیرد.”

با وجود تمام زیان های اخیر، بیت کوین در مرز میانی محدوده معاملاتی خود حفظ شده است. این محدوده معاملاتی ، ۳۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار،  از ابتدای سال تا به حال پایدار مانده است. این رمزارز به شدت از شاخص نزدک ۱۰۰ پیروی می کند و همبستگی آن با دلار برعکس است.

با توجه به اینکه انتظار می رود فدرال رزرو در ماه های آینده برای مهار نرخ تورم، نرخ بهره را در ۵۰ واحد افزایش دهد. از این رو ، برخی از عواملی که در دو سال گذشته منجر تقویت بازار رمزارزها شده است ،درحال تغییر است.

شرکت رمزارزی Nydig در گزارشی در روز جمعه نوشت:
“از آنجایی که نگهداری دلار ارزشمندتر تلقی می گردد، برخی از سرمایه گذاران ممکن است از سرمایه گذاری در بیت کوین ویا طلا دوری کنند و به دلار متمرکز شوند.”

“بیت کوین همچنان تحت تاثیر عوامل تکنیکال از قبیل رشد تعداد کاربران و کاربرد شبکه قرار خواهد گرفت اما درک روابط کلان در این زمینه که در حال تغییر هستند ، مهم و حائز اهمیت است

مطلب کامل  رشد 447 درصدی حجم معاملات توکن BONE شیبا اینو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *