بهای اتریوم در صرافی یونی‌سواپ برای مدت کوتاهی به زیر ۹۵۰ دلار رسید

با کاهش نزدیک به 20 درصدی قیمت اتریوم در روز گذشته و رسیدن قیمت به حوالی مرز 1200 دلاری امروز صبح، بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزها و دنبال کنندگان این صنعت خود را برای افت تاریخی قیمت اتریوم به محدوده اعداد سه رقمی آماده می کنند.

اما این اتفاق در اواخر شب گذشته در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ البته فقط برای مدت خیلی کم رخ داد، پس از اینکه یک نهنگ بیش از 65000 ETH را وارد بازار کرد، قیمت ETH به 950 دلار رسیده بود. این اتفاق به طور گسترده در توییتر وایرال شد، زیرا این قیمت به طور قابل توجهی کمتر از نرخ نقدی در سایر صرافی ها بود، جایی که قیمت در آن زمان در حدود 1300 دلار بود. با این حال، ثابت شد که این یک سقوط کوتاه فقط در صرافی یونی سواپ بود و قیمت آن بلافاصله بدلیل هماهنگ شدن با بقیه بازار افزایش یافت.

ظاهراً کاهش لحظه ای به قیمت کمتر از 1000 دلار برای اتریوم، در درجه اول توسط فروش فوق الذکر ایجاد شد که هم یونی سواپ و هم رقیب آن سوشی سواپ را شامل می شد.

این تراکنش شاهد فروش 65104 ETH بود که از یک صندوق در اپلیکیشن دیفای Oasis با میانگین قیمت فروش نزدیک به 1156 دلار به ازای هر ETH فروخته شد. در مجموع، بیش از 75 میلیون دلار ETH با آن قیمت فروخته شده است. این اتریوم ها برای پشتوانه های استیبل کوین های وابسته به دلار، از جمله DAI، USDC، و USDT فروخته شده اند.

ماریانو کونتی (Mariano Conti)، یک سرمایه گذار مشهور و مشاور پروژه اتریوم، در توییتی نوشت که یک سرمایه گذار ظاهراً در حال فروختن گنجینه بزرگ اتریوم های خود برای «پرداخت بدهی و کاهش ریسک» در پلتفرم وام دهی دیفای MakerDAO است. همچنین شاید برای پوشش دادن وامی است که در شرف پرداخت می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *