بزرگ‌ترین ماینر جهان ۷۹ درصد از بیت کوین‌های خود را فروخت

شرکت Core Scientific، بزرگترین ماینر بیت کوین، نتایج عملکرد خود برای نیمه اول سال ۲۰۲۲ را گزارش کرد. نکته جالب توجه در این گزارش این واقعیت است که این ماینر ۷۲۰۲ واحد بیت کوین را در ماه ژوئن (خرداد و تیر) به قیمت متوسط ​​۲۳۰۰۰ دلار فروخته است، در حالی که کل درآمد حاصل از محل فروش این ارز معادل ۱۶۷ میلیون دلار بود. تا پایان ماه ژوئن (اوایل تیر)، این شرکت ۱۹۵۹ بیت کوین و ۱۳۲ میلیون دلار پول نقد در ترازنامه خود داشت. با این اوصاف، می توان گفت که Core Scientific بیش از ۷۸٫۶ درصد از کل ذخایر بیت کوین خود را فروخته است.

این شرکت استخراج بیت کوین در ادامه متذکر شده است که درآمد حاصل از فروش ارزها برای پرداخت هزینه سرورهای ASIC، هزینه‌های سرمایه ای برای مراکز داده اضافی و پرداخت بدهی های آن استفاده شده است. در همین حال، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد ۷۰۰۰۰ سرور ASIC دیگر را نیمه دوم سال راه اندازی کند درحالی که در حال حاضر ۱۰۳۰۰۰ سرور فعال در اختیار دارد. افزون بر این، Core Scientific اذعان داشته است که برای پرداخت هزینه های عملیاتی و تامین نقدینگی کافی به فروش BTC استخراج شده ادامه خواهد داد.

ویل کلمنته (Will Clemente)، تحلیلگر ارشد Blockware Solutions در اواسط ژوئن (اواخر خرداد) به درستی چنین فروش هایی را از سمت ماینرها پیش بینی کرده بود.

به گفته کلمنته، قیمت پایین بیت کوین، همراه با پیچیدگی بالای استخراج و هزینه های بالای انرژی، فشار زیادی بر کسب و کار ماینرها وارد می کند. نمودارهایی که این تحلیلگر روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) به آنها اشاره کرد نشان می داد که قیمت هش با شدت بیشتری نسبت به قیمت بیت کوین در حال کاهش است و تقاطع نوارهای هش روی نمودار به وضوح کاهش ماشین های در حال کار را نشان می دهد که با افزایش فروش بیت کوین توسط ماینرها دنبال می شود.

مطلب کامل  یوری پوپوویچ ساکن شهر کی‌اف اوکراین تقریبا تمامی پس‌انداز خانواده خود را به دلیل سقوط شدید قیمت استیبل کوین UST از دست داد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *