بر اساس نمودار هفتگی بیت کوین آیا قیمت بیت کوین به زیر سطح ۱۸۸۰۰ دلاری کاهش می یابد

بر اساس نمودار هفتگی بیت کوین، بزرگترین رمزارز جهان به خوبی  از سوی ناحیه تقاضای ۱۹۰۰۰-۱۸۸۰۰ دلاری تحت حمایت است. این رمزارز پرچمدار طی هفته گذشته  با یک الگوی کندل ستاره صبحگاهی(morning star) از این ناحیه حمایتی بازیابی شد. این نشان دهنده احتمال شکل گیری یک الگوی کف دوقلو در نمودار بیت کوین است.

الگوی برگشتی فوق‌الذکر می‌تواند منجر به افزایش مومنتوم گاوی شود و در اثر آن ، رالی بعدی بیت کوین آغاز شود. بیت کوین با شکست مقاومت خط گردن ۲۵۰۰۰ دلاری ، می تواند در مسیر رشد به سمت سطح قیمت ۳۱۷۰۰ دلاری قرار گیرد.

با این حال، داده های اخیر شاخص قیمت مصرف کننده(CPI) ،ارزش بازاری بیت کوین را تحت فشار قرار داده است. از این رو ، بیت کوین به احتمال زیاد ناحیه حمایت  ۱۹۰۰۰-۱۸۸۰۰ دلاری را مجددا مورد امتحان قرار خواهد داد.

به هر حال، اگر قیمت بیت کوین در بالای این ناحیه حمایتی حفظ شود، الگوی گاوی مذکور ، معتبر می ماند و در اثر آن ، سناریوی بازیابی نیز محتمل خواهد بود.

ویلی وو: بیت کوین فعلا به کف قیمتی خود نرسیده است

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر سرشناس دنیای رمزارزها، اخیراً در توییتر عنوان کرد که قیمت بیت کوین فعلا به کف خود نرسیده است.

در این نمودار، خط آبی نشان دهنده درصد ضرر و زیان این رمزارز است. آقای وو با اشاره به این نمودار اعلام کرد که ضرر و زیان فعلی  بازار رمزارزها   فعلا به میزانی نرسیده است که در کف های قیمتی پیشین خود ، با آن مواجه بودیم.
“در حال حاضر تنها ۵۲ درصد از کوین ها در ضرر هستند درحالی که در کف های قیمتی ییشین ، این میزان  به اعداد ۶۱٪، ۶۴٪ و ۵۷٪  میرسید.”

بنابراین، اگر فشار فروش تداوم پیدا کند و قیمت به زیر حمایت ۱۸۸۰۰ دلاری برسد، ناحیه حمایتی مهم بعدی در سطح ۱۲۲۵۰ دلاری واقع خواهد شد.

اندیکاتورهای تکنیکال

میانگین متحرک نمایی (EMA): میانگین های متحرک نمایی در تایم فریم هفتگی با توجه به  تقاطع خرسی میانگین های ۵۰ و ۱۰۰ روزه و احتمال برخورد میانگین های ۲۰ و ۲۰۰ روزه ، حاکی از تداوم روند نزولی در بازار است.

شاخص RSI: واگرایی صعودی در RSI روزانه حاکی از مقاومت مومنتوم گاوی در بازار است. بنابراین، این اندیکاتور نشان دهنده بازیابی قیمت ویا تداوم نوسانات ثابت آن در بالای ناحیه حمایت ۱۹۰۰۰-۱۸۰۰۰ دلاری است.

سطوح مقاومتی: ۲۲۵۵۰ دلار و ۲۵۰۰۰ دلار
سطوح حمایتی: ۱۹۶۰۰ دلار و ۱۹۰۰۰-۱۸۰۰۰ دلار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *