‌بانک مرکزی آفریقای جنوبی خواستار رفتار دوستانه با ارزهای دیجیتال شد

مرجع مقررات احتیاطی بانک مرکزی آفریقای جنوبی دستورالعمل‌هایی را برای شرکت‌های تابعه خود در تلاش برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی ارسال، و بانک‌ها را تشویق کرد که همه روابط خود را با ارزهای دیجیتال قطع نکنند.

این اطلاعیه رسمی توسط فاندی تشازیبانا (Fundi Tshazibana)، رئیس این مرجع امضا شد. در گذشته، برخی از بانک‌های آفریقای جنوبی به دلیل قوانین نامشخص روابط خود را با ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزارزی (CASP) – همانطور که در این سند نامیده شده – قطع کرده بودند.

با این حال، این اطلاعیه نشان می‌دهد که ارزیابی ریسک به معنای کنار گذاشتن کامل کریپتو نیست:

«ارزیابی ریسک لزوماً به این معنا نیست که موسسات باید به طور کامل به دنبال اجتناب از ریسک (که به عنوان ریسک‌زدایی نیز شناخته می‌شود) باشند. مثال این امر خاتمه کامل روابط با مشتری است که ممکن است CASP را نیز شامل شود.»

وی ادامه داد که چنین اقدامی حتی می‌تواند یک “تهدید” برای یکپارچگی مالی باشد، زیرا امکان رسیدگی به مسائلی مانند پولشویی را محدود کند.

در اواخر جولای (اوایل مرداد)، بانک مرکزی ارزیابی ریسک‌های موجود در بخش بانکداری محلی را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، ارزهای دیجیتال و دارایی های مجازی در لیست ۱۰ تهدید برتر شناسایی شده توسط بانک‌های محلی قرار گرفتند.

قبل از این گزارش، دولت آفریقای جنوبی طرحی را منتشر کرده بود که مستلزم طبقه‌بندی کریپتو به عنوان یک دارایی مالی برای اهداف نظارتی می‌شد. انتظار می‌رود قوانین مربوط به طبقه‌بندی دارایی‌ها ظرف ۱۲ ماه آینده اجرایی شوند.

صرافی های کریپتویی در آفریقای جنوبی به این اطلاعیه واکنش مثبت نشان دادند. بسیاری بر این باورند که این اقدام به پذیرش رمزارزها در این کشور منجر خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *