بازار نزولی کنونی شاهد افت ۷۲ توکن از ۱۰۰ توکن برتر بوده است که بیش از ۹۰ درصد از سقف تاریخی خود سقوط کرده اند

بر اساس داده‌های قیمت CoinGecko که توسط CoinGoLive گردآوری شده است، بازار نزولی کنونی شاهد افت ۷۲ توکن از ۱۰۰ توکن برتر بوده است که بیش از ۹۰ درصد از سقف تاریخی(ATH) خود سقوط کرده اند.
کوین هایی که ارزش بازار بزرگتری داشتند بهتر عمل کردند. در میان ده ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، ۹ ارز دیجیتال در طول رکود فعلی بازار کمتر از ۹۰ درصد کاهش یافته اند. بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال، ۷۰٫۳ درصد از بالاترین قیمت خود در نوامبر یعنی ۶۹۰۰۰ دلار کاهش یافته است. رتبه دوم اتر (ETH) است که از بالاترین قیمت خود یعنی ۴۸۷۸ دلار، ۷۸ درصد کاهش یافته است.
سایر رمزارزهای بزرگ مانند بایننس کوین (BNB)، کاردانو (ADA)، سولانا (SOL) و پولکادات (DOT) بین ۶۸ تا ۸۸ درصد کاهش یافته اند (به استثنای سه استیبل کوین USDT، USDC و BUSD). ریپل (XRP) یک استثنا است که کاهش ۹۰٫۵۶ درصدی از ATH خود را دنبال می کند.
میانگین سقوط از ATH برای ۱۰ کوین برتر ۷۹٪ است، در حالی که در بین ۲۰ کوین برتر، میانگین افت از سقف تاریخی ۸۱٫۱٪ است.

به نظر می رسد توکن های صرافی با کاهش میانگین ۶۸٫۳ درصدی نسبت به ATH خود، بهتر از بسیاری از بخش های دیگر عمل می کنند.
بهترین عملکرد، توکن LEO است که تنها ۳۸٫۸۷ درصد کاهش یافته است، که کوین تلگراف گزارش داد که در ۱۳ ژوئن شاهد خرید بسیار در سطوح پایین تر بود.
توکن بومی FLEX که برای صرافی فلکس می باشد، هشتاد و سومین رمزارز بزرگ است. همچنین به نظر می رسد نسبت به افت شدید مصون است و نسبت به ATH تنها ۳۸٫۶ درصد کاهش یافته است. FLEX برای پرداخت تراکنش ها و کاهش هزینه های معاملاتی در پلتفرم معاملاتی خود استفاده می شود. این پروژه مکانیسم سوزاندن توکن خود را به عنوان دلیلی برای انعطاف پذیری قیمت خود معرفی می کند.
توکن پلتفرم معاملاتی کوکوین، ۶۱٫۴۳ درصد کاهش از ATH خود داشته است. KCS یک توکن ERC-20 است که برای کاهش هزینه‌ها در صرافی استفاده می‌شود.

بسیاری از رمزارزها بخش بزرگی از ضرر خود را در هفته گذشته تجربه کرده‌اند، زیرا ارزش کل بازار کریپتو با ۲۴ درصد کاهش از ۱٫۳ تریلیون دلار به ۹۹۶ میلیارد دلار رسیده است. در آن زمان، بیت کوین نیز حدود ۳۵ درصد از ۳۰۵۰۰ دلار به ۲۰۲۱۶ دلار در ۱۵ ژوئن کاهش یافت.

 

مطلب کامل  ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال مجدداً به بالای یک تریلیون دلار رسید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *