افزایش میزان استفاده از دوج کوین در دارک نت

بر اساس گزارشی که اخیرا توسط شرکت Elliptic، ارائه دهنده داده های تجزیه و تحلیل بلاکچین مستقر در لندن منتشر شده است، Dogecoin، بزرگترین میم کوین، در دارک وب مورد توجه قرار گرفته است.

این شرکت مستقر در لندن تراکنش‌های دوج کوین به ارزش «میلیون ها دلار» را شناسایی کرده است که با فعالیت‌ های غیرقانونی مرتبط است.

الیپتیک دریافته است که این رمزارز در برخی از بازارهای دارک وب محبوب که داروها و داده های دزدیده شده را ارائه می دهند به طور گسترده پذیرفته شده است.

مجرمان مدت کوتاهی پس از ایجاد آن در سال 2013 استفاده از دوج کوین را شروع کردند. در سال 2014، یک جاده ابریشم به نام “جاده دوج” وجود داشت. صاحب بازار آن که اکنون از بین رفته، مدت کوتاهی پس از ایجاد آن با پول دیگران فرار کرده بود. دوج در سال 2021 به دلیل محبوبیت رو به رشدش بین خلافکاران محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

این روند صعودی اخیر زمینه مناسبی را برای کلاهبرداری های بی شمار و سیستم های پانزی ایجاد کرد که حول محور میم کوین می چرخند. در آگوست گذشته ناظران مالی ترکیه تحقیق درباره یک طرح استخراج دوج کوین را آغاز کردند که گفته می شد از سرمایه گذاران به مبلغ 119 میلیون دلار کلاهبرداری کرده است.

همچنین این گزارش نشان می دهد که دوج کوین در چند سال گذشته در کمپین های مختلف بدافزار استفاده شده است.

قیمت دوج کوین نسبت به بالاترین قیمت خود 91.39 درصد کاهش یافته است، اما همچنان در بین 10 ارز دیجیتال بزرگ جهان باقی مانده است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، برجسته ترین حامی دوج کوین، گفت که به حمایت از این میم کوین ادامه خواهد داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *