اتریوم برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۱ به زیر ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد

قیمت اتریوم (ETH) در روز شنبه به زیر سطوح اصلی و مهم خود کاهش پیدا کرد. قیمت این رمزارز درحال حاضر با تداوم سقوط بیت کوین ،سه رقمی است.

داده های Etherscan حاکی از آن است که اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۹ درصد کاهش یافته است و با قیمت ۹۹۷٫۶۱ دلار معامله می شود. از دست رفتن این سطح حمایتی به احتمال زیاد منجر به تداوم ضرر و زیان ها برای این رمزارز خواهد بود.

قیمت این رمزارز آخرین بار در ژانویه،۲۰۲۱سه رقمی بود.

سقوط اخیر ETH ناشی از احتمال ورشسکستگی شرکت تری اَروز کپیتال (Three Arrows Capital)  بوده است. در اثر این عامل ، مقدار بسیاری از ETH در بازار آزاد دامپ شد.

بیت کوین (BTC) اخیرا به زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلاری کاهش یافت ، سطحی که منجر به لیکوئید شدن تعداد عظیمی از پوزیشن ها شد. فعلا مشخص نیست که این رمزراز تا چه سطحی سقوط پیدا خواهد کرد؟

۸۰۰ دلار ، حمایتی بعدی اتریوم ؟

معامله گر رمزارزی @PostyXBT در توییتر عنوان کرد که پس از کاهش قیمت به زیر سطح ۱۰۰۰ دلاری، سطح ۸۰۰ دلاری ممکن است حمایتی بعدی این رمزارز باشد.

با کاهش قیمت اتریوم به زیر این سطح حمایتی ، آینده این رمزارز نامشخص می ماند زیرا پیشتر این سطح ، آخرین حمایت  اتریوم در نظر گرفته شده بود.

داده های پلتفرم Coinglass حاکی از از آن است که به ارزش ۲۷ میلیون دلار از پوزیشن‌ های معاملاتی اتریوم در ۴ ساعت گذشته لیکوئید شده‌اند که بیشتر آنها ، پوزیشن لانگ بوده اند.

روندهای اقتصاد کلان ، نرخ فزاینده تورم و افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ، بزرگترین عامل موثر در کاهش قیمت اتریوم طی سال جاری بوده است.

مطلب کامل  بانک مرکزی مراکش به‌زودی از لایحه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال رونمایی می‌کند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *