اتحادیه اروپا اعلام کردکار بر روی یک سیستم را آغاز کرده که از بلاکچین و NFT به عنوان قسمتی از عملیات مبارزه با جعل کالاهای فیزیکی استفاده می کند

اتحادیه اروپا در گزارشی جدید اعلام کرد: کار بر روی یک سیستم را آغاز کرده که از بلاکچین و NFT به عنوان قسمتی از عملیات مبارزه با جعل کالاهای فیزیکی استفاده می کند.

این سیستم، توسط دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا طراحی خواهد شد و محصول بیش از پنج سال تلاش است. گزارشی که در این ماه منتشر شد توضیح می‌ دهد که سازمان از یک طراحی سطح بالا برای این کار استفاده کرده و جزئیات موجود، نحوه عملکرد سیستم را شرح می‌ دهد.

دارندگان مالکیت معنوی (IP) توکن های دیجیتالی (NFT های دوقلو) ایجاد می کنند تا ثابت کنند که گروهی از کالاهای تولید شده قابل اعتماد هستند. البته دارندگان IP باید قبلاً به عنوان افراد موثق تأیید شده یا به عبارتی صاحب امضاء برای ایجاد این محصولات در بلاکچین ردیابی گنجانده شوند. سپس این راه حل امکان ردیابی زنجیره تامین را فراهم می کند. زیرا محصولات از طریق پست های بازرسی مختلف حمل می شوند و به دارندگان IP اجازه می دهد از معتبر بودن محصولاتی که به فروشگاه ها می رسد مطمئن شوند.

پیاده سازی
دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا امیدوار است تا پایان سال 2023 (دی 1402) یک سیستم کارساز داشته باشد، اما برای دستیابی به این هدف، باید یک سیستم رجیستری ایجاد کند تا همه دارندگان IP، عملیات لجستیکی و خرده فروشان در اتحادیه اروپا را گروه بندی کند. برای دستیابی بهتر به هدف خود، این گزارش بیان می‌کند که این سیستم به دنبال سازگاری با راه‌ حل‌ های ردیابی زنجیره تامین موجود است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *