SpaceX در حال آزمایش گزینه پرداخت دوج کوین

طبق توییتی که یکی از اعضای انجمن طراحی گرافیک در بنیاد دوج کوین به اشتراک گذاشته است، شرکت خصوصی پرواز فضایی SpaceX در حال آزمایش گزینه پرداخت دوج کوین است.

این کاربر نام دوج کوین را در کد سورس فروشگاه کالای SpaceX پیدا کرده است.

با این حال، Mishaboar، صدای برجسته در جامعه دوج کوین، اشاره کرده است که SpaceX از Shopify به عنوان یک راه حل تجارت الکترونیک استفاده می کند.

شرکت Shopify در ماه می ۲۰۲۰  پرداخت های ارز دیجیتال را برای کسب و کارها اضافه کرد. این می تواند توضیح دهد که چرا دوج کوین در این کد سورس نشان داده شده است.

این خبر پس از آن پخش شد که ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیرعامل تسلا اشاره کرد که هم SpaceX و هم Starlink، شرکت اینترنتی ماهواره‌ای او، در حال کار بر روی پذیرش میم کوین ها هستند.

سازنده خودروهای الکترونیکی تسلا به مشتریان خود در ژانویه اجازه خرید برخی کالا ها با دوج کوین را داد. این گزینه پرداخت به عنوان یک “ویژگی پنهان” در وب سایت رسمی شرکت چند روز قبل از اعلام رسمی کشف شد. تسلا پس از قطع حمایت از بیت کوین در ماه می گذشته (اردیبهشت) به دلیل تأثیر منفی زیست محیطی آن، هیچ ارز دیجیتالی را برای وسایل نقلیه نمی پذیرد.

SpaceX اولین شرکت ایلان ماسک بود که دوج کوین را پذیرفت، اما این یک پرداخت یکبار مصرف برای محموله‌ای به نام «DOGE-1 Mission to the Moon» بود.

در حالی که این شرکت فضایی می تواند به راحتی پرداخت های دوج کوین را با کمک Shopify بپذیرد، اما باید دید که آیا این شرکت یک گزینه سفارشی برای دوج کوین خواهد داشت یا خیر.

بر اساس داده‌های CoinMarketCap، ارزش بازار دوج کوین ۱۹/۵ میلیارد دلار است که آن را به یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار تبدیل می‌کند.

مطلب کامل  گمانه‌زنی درباره رونمایی از محصول NFT احتمالی اپل در کنفرانس آتی توسعه‌دهندگان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *