یک نهنگ بیت کوین پس از هشت سال سکون به طور غیرمنتظره ای ۳۰ میلیون دلار بیت کوین را جابه جا کرد

طبق اعلام پلتفرم Blockchair این کیف پول روز ۲۰ نوامبر ۲۰۱۳ معادل ۱۰۰۰ واحد بیت کوین دریافت کرد که در آن زمان حدود ۵۶۷۶۰۰ دلار ارزش داشت.

این تعداد بیت کوین در این کیف پول باقی ماند تا اینکه به عنوان بخشی از یک بلوک بزرگتر، نزدیک به ۲۱۰۰ بیت کوین را به دو آدرس دیگر ارسال کرد. ۲۰۰۰ واحد به یک کیف پول منتقل شد در حالی که کیف پول دوم بیش از ۹۹ درصد ار مبلغ مذکور را در خود جا داد.

هزار واحد بیت کوین مذکور حدود ۳۰۰۹۰۰۰۰ دلار ارزش دارد که بیش از ۵۳ برابر قیمت اولیه آن در سال ۲۰۱۳ است؛ یعنی زمانی که بیت کوین تنها ۵۶۷ دلار بود. کارمزد این تراکنش نیز فقط ۰٫۰۰۱۶ بیت کوین بوده است که ارزش آن در زمان به حدود ۴۷٫۱۵ دلار می رسد.

در طول هشت سال گذشته، این کیف پول نهنگ غیرفعال، ۲۳ بار مقادیر کمی بیت کوین دریافت کرده است که به نظر می رسد نتیجه حملات داستینگ بوده باشد.

گفتنی است که حملات داستینگ از سوی هکرها و کلاهبردارانی صورت می گیرد که برای شکستن حریم خصوصی کیف پول ها، مقادیر ناچیزی بیت کوین (یا سایر ارزهای دیجیتال) را به آنها ارسال می کنند.

پلتفرم Blockchair کیف پول دیگری را نیز شناسایی کرده است که از سال ۲۰۱۲ خاموش مانده و در نهایت ۵۰۰ واحد بیت کوین را روز پنجشنبه منتقل کرده است. اولین واریز در این کیف پول، یک واحد بیت کوین بوده است که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۱۲  انجام شد. روز سوم ژوئن همان سال این کیف پول ۴۹۹ بیت کوین دیگر دریافت کرد. قیمت بیت کوین در آن زمان تنها ۵٫۲۵ دلار بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *