یوری پوپوویچ ساکن شهر کی‌اف اوکراین تقریبا تمامی پس‌انداز خانواده خود را به دلیل سقوط شدید قیمت استیبل کوین UST از دست داد

سقوط شبکه ترا(TERRA) عواقب وحشتناکی را برای بسیاری از سرمایه گذاران در سراسر جهان به دنبال داشته است. یکی از  این سرمایه گذاران یوری پوپوویچ بود که تقریباً ۱۰,۰۰۰ دلار را در استیبل کوین UST سرمایه‌گذاری کرده بود  و تقریباً تمامی این مقدار را از دست داده است.

خانواده اهل اوکراین و استیبل کوین یو اس تی

رمزارزها و استیبل کوین ها می توانند به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری در مواقع بی ثباتی مالی و رویدادهای منفی از قبیل تهاجم روسیه به اوکراین به کار گرفته شوند. از این رو، به نظر میرسد که تخصیص مقداری ثروت به این نوع دارایی ها ، گامی بهتر از خرید ملک در منطقه ای ویران شده و جنگی  باشذ.

با تکیه بر این فرض، شهروند کی‌اف ،  یوری پوپوویچ،  تمام پس انداز خانواده خود  (تقریباً ۱۰۰۰۰ دلار) را در UST سرمایه گذاری کرد ، استیبل کوینی که قاعدتا قرار بود ارزش آن با یک دلار آمریکا برابر باشد و نوسانات و خطرات آن نسبت به سایر رمزارزها کمتر به نظر میرسید.

آقای پوپوویچ افزود:
“من یک معامله گر پر رسیک نیستم. من فقط می خواستم پولم را  پس انداز کنم.”

با این وجود، در ابتدای ماه جاری ، این دارایی دیجیتال  قابلیت برابری خود با یک دلار  آمریکا را از دست داد و در حال حاضر ارزش آن، تنها ۰٫۰۶ دلار است.

آقای پوپوویچ همچنین اعلام کرد که به دلیل سقوط UST ، ارزش سرمایه گذاری او به ۵۰۰ دلار کاهش یافته است.

این ضرر و  زیان ناگوار همچنین باعث ایجاد مشکلات شدید سلامتی برای این مرد شد:

“من معمولا خوابم نمی برد و در این مدت ۴ کیلوگرم افت وزن داشتم. اغلب اوقات سردرد و اضطراب دارم. همسرم هنوز از این ضرر و زیان بی خبر است. نمی دانم چگونه به او بگویم.”

آقای پوپوویچ خاطرنشان کرد که شرایط زندگی هم اکنون در اوکراین بسیار دشوار است.  از این رو، سقوط UST و ضرر عظیم ناشی از آن ،  این خانواده را در زندگی با چالش های بیشتری مواجه میکند.

این مبلغ برای ما بسیار بزرگ است و در شرایط فعلی ، زندگی ،بسیار مهم است. من برای سلامتی همسرم، سلامتی خودم و روابطمان نگران هستم. من حتی نمی دانم در نهایت چگونه شرایط سپری خواهد شد.

مطلب کامل  یکی از NFTهای کریپتوپانکس ۲۴ میلیون دلار فروخته شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *