گسترش اکوسیستم ان اف تی با ادغام سولانا در اوپن سی

بازار توکن غیرمثلی (ان اف تی) OpenSea از ادغام آتی بلاک چین سولانا (SOL) در پلتفرم خود خبر داده است. حرکتی که مدت ها در انتظار آن بودیم و کارشناسان صنعت و داده‌های عددی نشان می‌دهند که می‌تواند مزایای متقابلی در هر دو اکوسیستم داشته باشد و باعث ایجاد احساسات مثبت برای فضای کلی ان اف تی شود.

ادغام سولانا و OpenSea

در طی این ادغام که قرار است در تاریخی نامعلوم در آوریل آغاز شود، سولانا به لیست سه شبکه اتریوم، لایه ۲ Polygon و Klaytn خواهد پیوست و از طریق برگه کشویی «همه زنجیره‌ها» در صفحه رتبه‌بندی قابل مشاهده خواهد بود.

با اشاره به تعداد زیادی توییت و انتشارات رسانه ای در مورد پتانسیل راه اندازی سولانا، OpenSea با خوشحالی از این اعلامیه به عنوان “بهترین راز در وب ۳” یاد کرد. آدام مونتگومری، رئیس این بلاک چین نیز دیدگاه خود را در مورد این راه اندازی به اشتراک گذاشت.

ویدیوی تیزر شانزده ثانیه‌ای این خبر با هیاهوی شدیدی دریافت شد، استقبالی که از نظر عددی توسط این توییت تأیید شد و در هجده ساعت پس از انتشار، ۶۱۵۵۰۰ بازدید، ۸۹۶۴ بازتوییت و ۲۱۷۰۰ لایک دریافت کرد

ظهور بازار ان اف تی LooksRare در ژانویه ۲۰۲۲ اولین چالش واقعی رهبری در برابر انحصار چند ساله‌ای بود که توسط OpenSea در این حوزه در اختیار داشت. در طی این ظهور شاهد پذیرش یک مدل airdropping بودیم که به سرمایه گذاران باتجربه این فرصت را می داد تا توکن های LOOKS حاکمیتی را به عنوان مشوقی برای استفاده از این پلتفرم دریافت کنند.

داده‌های کمی از Dune Analytics نشان می‌دهد که LooksRare از زمان آغاز به کار در ۱۰ ژانویه در مجموع ۵۵۸۷۴ کاربر را ثبت کرده و بیش از ۲۱٫۳ میلیارد دلار حجم معاملات را تسهیل کرده است. در مقایسه، OpenSea از زمان عرضه رقیب خود ۸۸۴۰۵۲ کاربر جدید ثبت کرده است، با این حال، این سرمایه گذاران تنها کمی بیش از ۱۲ میلیارد دلار حجم معاملاتی داشته‌اند.

به همین دلیل، LooksRare در حال حاضر با ۵۲٫۴ درصد در مقایسه با ۴۷٫۶ درصد OpenSea در حال نبرد برای سهم بازار بر اساس حجم معاملات است.

در مورد اکوسیستم سولانا، داده‌های بازارهای DappRadar نشان می‌دهد که Magic Eden در حال حاضر با حجم معاملات ۴۱٫۰۵ میلیون دلاری در ۳۰ روز گذشته پیشتاز است و سولانارت و Solsea به ترتیب با ۴٫۳۹ میلیون دلار و ۶۵۶۸۳۰ دلار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

پس از مشارکت مشترک Magic Eden با شرکت سرگرمی Overtime، یکی از بنیانگذاران Magic Eden، جک لو، در گفتگو با کوین تلگراف، اعتقاد خود را بیان کرد. وی معتقد است که ان اف تی‌ها به «نسل بعدی طرفداران ورزش [توانایی] می‌دهند که ورزش را به شیوه‌ای کاملاً متفاوت با نسل قبلی ، که با تماشای منفعلانه ورزش در تلویزیون یا حضور در استادیوم‌ها بزرگ شده‌اند، تجربه کنند».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *