کوین اولیری بیت کوین پوششی در برابر تورم ایجاد نمی‌کند

کوین اولیری (Kevin O’Leary)، تاجر سرشناس اهل کانادا طی مصاحبه اخیر خود با موسسه استنسبری ریسرچ (Stansberry Research) عنوان کرد که همچنان نسبت به دنیای رمزارزها خوشبین است.

آقای اولیری مدعی شد که پیش‌بینی‌های در رابطه با بیت‌کوین تا به حال هرگز دقیق نبوده‌ اند و افزود که هیچ کس قادر به پیش بینی دقیق نوسانات آن نیست.

“این فرض که بیت‌کوین به یک سرمایه گذاری پوشش ریسک در برابر تورم تبدیل خواهد شد ، یک اشتباه بارز و ساده بود.”

شخصیت معروف برنامه تلویزیونی شارک تنک (Shark Tank) پیش بینی می کند که بی ثباتی بیت کوین ادامه خواهد یافت. وی آن را با عملکرد آمازون در ۱۵ سال گذشته مقایسه کرد.

آقای اولیری این مسئله را مورد تاکید قرار داد که ماجرای پذیرش نهادی بیت کوین فعلا معتبر نیست زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا صندوق قابل معامله بیت ‌کوین (ETF BITCOIN) مورد تایید قرار نداده است. میزان مالکیت بیت‌کوین توسط مؤسسات حقوقی بسیار ناچیز است. نرخ تورم در ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) نسبت به سال گذشته به بالاترین میزان خود از سال ۱۹۸۱ رسیده است ،درحالی که بیت کوین نسبت به قیمت سال گذشته خود ، ۳۷٫۶۵ درصد کاهش یافته است و از سقف تاریخی خود ،۵۷٫۸۸ درصد فاصله دارد.

قیمت بیت کوین در ساعات ابتدایی روز به کف روزانه ۲۸۶۹۰ دلاری سقوط کرد. این رمزارز  در حال حاضر در مسیر ثبت هشتمین هفته متوالی خود به رنگ قرمز است و از روند شاخص داوجونز پیروی می کند.

سال گذشته، آقای اولیری سرمایه گذاری در پروژه های مختلف رمزارزی را شروع کرد و سرمایه گذاری خود در این بازار را به فراتر از بیت کوین رساند.

وی در ماه مارس عنوان کرد که رمزارزها و سهام مرتبط با بلاک چین ، یک پنجم از سبد سرمایه گذاری او را در برمی گیرند.

مطلب کامل  رقابت میان دوج کوین و استیبل کوین DAI برای کسب جایگاه دهم بازار کریپتو دچار چالش کرده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *