کنگره برزیل در تلاش است تا قبل از پایان سه ماهه دوم چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال را تصویب کند

موافقان طرح های مختلف قانونی ارائه شده در سنا و کنگره اعلام کرده اند که به دلیل شباهت آنها به دنبال یکسان سازی پروژه ها خواهند بود. این پروژه یکپارچه جدید مشوق هایی را برای استخراج سبز و گنجاندن کلاهبرداری مرتبط با رمزارز به عنوان یک جرم ارائه می کند.

کنگره برزیل اقدام به تصویب قوانین کریپتو می کند

کنگره برزیل تصمیم دارد تا قبل از پایان سه ماهه دوم، قانون قطعی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال تصویب کند. به گفته رسانه های محلی، گزارشگران(Rapporteur) دو پیشنهاد مختلف که به دنبال تنظیم تعاملات رمزنگاری در کشور هستند، این دو سند را برای ارائه نسخه یکپارچه آنها ترکیب خواهند کرد. سناتور ایراجا آبرو(Iraja Abreu) و معاون اورئو ریبیرو(Aureo Ribeiro)این متن را آماده خواهند کرد که در مسیر تصویب در اواخر این ماه قرار خواهد گرفت.

آبرو در حال حاضر سه پیشنهاد را ترکیب کرده است و از سنا درخواست خواهد کرد که این دو پیشنهاد جدید (یکی در مجلس نمایندگان و دیگری در سنا) به طور مشترک بررسی و تصویب شوند. آبرو بیان کرد:
من در تماس با گزارشگر مجلس که کارش را بسیار خوب انجام داد، همه کارها را انجام می دهم. تیم فنی بانک مرکزی نیز بسیار کمک کننده بوده است. متون مشابه هستند و به یک موضوع همگرا می شوند.

این سناتور معتقد است که با یک چارچوب قانونی شفاف و تثبیت شده برای ارزهای دیجیتال که با توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) سازگار شده است، این بخش برای علاقه‌مندان در برزیل سرمایه‌گذارتر خواهد بود. او توضیح داد:

تقاضای بازار برای محیط تجاری امن‌تر و نیاز به طبقه‌بندی کیفری برای جلوگیری از کلاهبرداری، علاوه بر تطبیق برزیل با توافق‌های بین‌المللی وجود دارد.

انگیزه و ویژگی های جدید

یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های پشت این قانون، فعالیت‌های فریبکارانه مرتبط با ارزهای دیجیتال است. بر اساس گزارش ها،در بازارهای ارزهای دیجیتال سالانه حدود ۱۳۰ میلیارد R$ (حدود ۲۷٫۶ میلیارد دلار)جا به جا می شود که ۶٫۵ میلیارد R$ آن مرتبط با فعالیت های کلاهبرداری (حدود ۱٫۳۸ میلیارد دلار) می باشد.

در واقع، هدف این پروژه گنجاندن تعریف کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال در قانون جزایی برزیل است که بسته به شدت جرم، مجازات هایی از چهار تا هشت سال زندان را در پی خواهد داشت.

این پروژه همچنین اهمیت ویژه ای به استخراج می دهد، از جمله مشوق هایی برای پروژه های استخراج سبز. این بدان معناست که پروژه های استخراج که جایگزین های انرژی سبز را اتخاذ می کنند از مزایای مالیاتی برخوردار خواهند شد. آبرو بیان کرد:

برزیل می تواند به مهد جدید استخراج سبز تبدیل شود. هدف همین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *