کمک های مالی به اوکراین از مرز ۵۰ میلیون دلار گذشت

چند روز پس از اینکه دولت اوکراین شروع به درخواست کمک های مالی از طریق رمزنگاری کرد، طبق گفته جمع آوری کننده داده Slowmist، جامعه بیش از ۵۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال به این کشور اهدا کرده است.

تهاجم روسیه همچنین شاهد افزایش سرسام آور پذیرش کریپتو در این کشور بود و شهروندان پس از تعلیق پرداخت های الکترونیکی در کشور به Tether روی آوردند. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که کمبود پول نقد باعث تجارت از طریق بیت کوین شده است.

اوکراین همچنین سعی کرده است از رمزارز به عنوان ابزاری برای فشار بیشتر روسیه برای عقب نشینی استفاده کند. دولت اخیراً از چندین صرافی بزرگ خواسته است تا روس ها را به طور کامل از پلتفرم های خود منع کنند.

میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر اوکراین اخیراً بخشش را برای هرگونه اطلاعات در مورد کیف پول های رمزنگاری سیاستمداران روسی و بلاروسی اعلام کرد.

هر دو حرکت مورد انتقاد جامعه قرار گرفت. اما اوکراین یکی از حامیان اصلی پذیرش کریپتو بوده است و قوانینی دارد که این فضا را حتی قبل از تهاجم روسیه به رسمیت می‌شناسد. این کشور در سال گذشته در رتبه چهارم از نظر شاخص پذیرش رمزنگاری جهانی Chainalysis قرار گرفت. تحریم‌های اخیر علیه روسیه که برخی از سخت‌ترین تحریم‌ها تاکنون هستند، این گمانه‌زنی را افزایش داده است که این کشور می‌تواند از رمزارز برای دور زدن محدودیت‌ها استفاده کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *