کلاهبرداران رمزارز ۵٫۴ میلیون دلار در ۵ سال به دست آوردند! ۱۱ نفر در این رابطه دستگیر شدند

یک مورد جدید کلاهبرداری رمزارز در هند گزارش و به لیست طولانی پرونده های کلاهبرداری در این کشور اضافه شده است. بر اساس گزارشی، پلیس هند ۱۱ نفر را در ارتباط با کلاهبرداری ۵٫۴ میلیون دلاری رمزنگاری که ۲۰۰۰ سرمایه گذار را فریب داد، دستگیر کرد.

رسانه خبری Crypto Watcher Guru در اوایل صبح امروز توییتی درباره این خبر منتشر کرد.

پلیس به طور مشروح، چهار نفر از متهمان را در تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ پس از ردیابی از اسفند ۱۳۹۹ دستگیر کرد و همچنین هفت متهم باقی مانده نیز روز بعد دستگیر شدند.

مغز متفکر این کلاهبرداری، نیشید واسنیک(Nishid Wasnik)، وبسایت شرکت خود را دستکاری کرد تا محتوای آن را تکرار کند که نشان دهنده افزایش شدید سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال بود. این باعث شد قربانیان بین سال های ۲۰۱۷(۱۳۹۵) تا ۲۰۲۱ وجوه خود را به حساب های او ارسال کنند.

پلیس علاوه بر کلاهبرداری از متهمان یک قبضه کلت کمری و هفت فشنگ نیز دستگیر کرد. تلفن های همراه، یک لپ تاپ، چهار ماشین لوکس و ۲۵۰۰۰ دلار پول نقد نیز در این لیست بودند.

تیم کلاهبرداران در سال ۲۰۱۷ یک طرح سرمایه گذاری رمزارز را اجرا کردند و اعتماد سرمایه گذاران را به خود جلب کردند. سرمایه گذاران که تحت تأثیر سبک زندگی مجلل Wasnik قرار داشتند، سرمایه های هنگفتی را در این شرکت سرمایه گذاری کردند.

از زمان جهش ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری ها هم از نظر مقیاس و هم از نظر تعداد در هند رو به افزایش بوده است. ماه گذشته، مقامات ۱۶۲ میلیون دلار از یک کلاهبردار رمزارز دیگر ضبط کردند.

علاقه مندان به رمزارزها در این کشور از زمانی که دولت برخی مقررات را بر روی تراکنش های کریپتو اعمال کرد، با دوره سیاهی روبرو هستند. در بودجه اخیر اتحادیه، ۳۰ درصد مالیات بر ارزهای دیجیتال تعیین کرد.

مطلب کامل  بایننس از راه‌اندازی کارت اعتباری ارزهای دیجیتال برای پناه‌جویان اوکراینی خبر داد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *