کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا عنوان کرد که رمزارزها به هیچ چیز وابسته نیستند و باید به گونه‌ای قانون مند شوند

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، عنوان کرد که رمزارزها به هیچ چیز وابسته نیستند و باید به گونه‌ای قانون مند شوند که مردم را از معاملات پر رسیک آنها دور نگه دارد که پس‌اندازهای زندگی‌شان وارد این معاملات نکنند.

بنا بر بیانات آقای لاگارد به شبکه تلویزیون هلندی ، وی نگران افرادی است که درکی  از خطرات آن ندارند. آنها تمامی سرمایه خود را  از می دهند و به شدت ناامید خواهند شد، به همین دلیل است که باید این عرصه قانون مند شود.

این اظهارات درحالی منتشر می شود که بازارهای ارزهای دیجیتال با بی ثباتی شدید مواجه هستند و ارزش رمزارز بیت کوین و اتریوم نسبت به سقف های بی سابقه خود در سال گذشته ، ۵۰ درصد افت کرده است. علاوه بر آن ، دارایی های دیجیتال با نظارت سخت‌گیرانه‌ نهادهای قانونی مواجه هستند.

خانم لاگارد عنوان کرد که نسبت به ارزش رمزارزها شک وتردید دارد و آن را با یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا  در تضاد می داند، پروژه ای که ممکن است در چهار سال آینده به ثمر برسد.

خانم لاگارد افزود:
“روزی که رمزارز بانک مرکزی اروپا، یورو دیجیتال راه اندازی شود، من مطمئن خواهم شد. بنابراین بانک مرکزی پشت این عرصه خواهد بود و شرایط بسیار متفاوت تر می شود.

مطلب کامل  ویتالیک بوترین متاورس هنوز تعریف مشخصی ندارد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *